Городи пологівців атакують кроти. Як зберегти врожай?

0
3

Сьогодні до редакції “Пологівських вістей” завітав пологівець Василь Мулін. Чоловік прийшов до журналістів не з пустими руками. Він приніс в’яле бадилля картоплі, показав його нам і поскаржився, що на його городі відбувається щось дивне. Він почав знаходити бадилля картоплі, яке ніби хтось неохайно повиривав, і картопля під знищеними кущиками в’яла. kak-izbavitsya-ot-krotov-na-dachnom-uchastke-narodnymi-sredstvami-28

Чоловік бідкається, як йому зберегти врожай? Досвідчені аграрії підказали нам, що це, скоріш за все, “попрацював” кріт на городі пологівця. Щоправда, про це він і сам здогадувався. Розповів, що кількох кротів вже виловив на кротоловку. Сподівався, що на цьому процес знищення картоплі припиниться, але ні – знов і знов знаходить пошкоджені кущики картоплі.

Про такого шкідника, як кріт, нам вдалося дещо дізнатися. Виявляється, кроти мешкають в “доброму” грунті. Це, звичайно, плюс для вашого городу, але через хороший грунт на ньому можуть оселитися ці дрібні тваринки і завдати великої шкоди врожаю.

Серед головних причин появи шкідників виділяють:

 • Пухка земля на грядках. До того ж вона постійно зволожується і час від часу перекопується.
 • Велика кількість їжі. Справа в тому, що городні шкідники, такі як жучки, черв`ячки і інші, відкладають свої яйця з личинками в землі. А це кращі ласощі для кротів. Немає природних ворогів, адже хижаки людське житло обходять стороною, а для крота це якраз і потрібно.

Перш ніж почати боротися з кротами, необхідно врахувати кілька моментів:

 • Як правило, там, де один кріт – там і ціла його родина, яка може досягати десятків особин. Тому, помітивши його, пам`ятаєте, що поруч є ще парочка або на сусідній ділянці, або зовсім недалеко від першої нори, яку ви помітили. Така ситуація ставить нові умови – вам доведеться знищувати не одного землекопа, а цілий виводок, про чисельність якого можна тільки здогадуватися.
 • Кріт взимку мирно спить. Він вириває нору на великій глибині, нижче виритих ходів під грунтом. Там він влаштовує затишний, теплий і маленький барліг. Ви його можете знайти по великому насипу з виритої землі.  Ходи, які виривають кроти, являють собою повноцінні магістралі і шахти під землею. Вони можуть розростися по всьому городу на сотні метрів.
 • Посаджені рослини не цікавлять завзятих землекопів, вони псують кореневу систему зовсім випадково під час своєї діяльності. У грунтовому шарі вони знищують всіх личинок, жуків і черв`яків. Ось тільки в гонитві за їжею страждає все, що знаходиться в цій зоні.
 • Врахуйте, що покинутих магістралей у шкідників немає. Вони мають звичку перевіряти свої робочі шахти практично щогодини. Тому навіть якщо ви продавили шахту, то вона через деякий час буде знову відновлена.
 • Зверніть увагу на те, що кроти не люблять занадто зведеного простору. Вони відчувають якусь незахищеність, тому дуже рідко з`являються зовні. А по самих шахтах шкідники пересуваються дуже швидко і зловити на ходу їх дуже складно. У крота дуже сильне тіло і потужні лапи, адже він постійно знаходиться в русі, риючи землю.
 • ВАЖЛИВО – якщо ви вирішили вловити його голими руками, то це навряд чи у вас вийде. Тварина просто на просто вирветься та ще на додачу може вас вкусити або подряпати своїми потужними пазуристими лапами. Середня швидкість переміщення крота під землею – 5 км / год. Тому для їх лову використовують спеціальні капкани і пастки.IMG_9132 - копия
 • Кроти – це дуже обережні і розумні тварини, вони можуть адаптуватися під будь-яку місцевість і не дозволять диктувати вам правила. У тому випадку, коли ви користуєтеся однаковими пастками або відлякувачами, вони з легкістю обходять їх. Оскільки у них явні проблеми із зором, то все компенсується за рахунок слуху і нюху, які розвинені на вищому рівні.
 • Ці шкідники – справжні ненажери. Досить згадати той факт, що на город вони нападають цілою родиною і швидко риють ходи, то буквально за кілька днів вони можуть завдати грандіозної шкоди. Таким чином, врахувавши всі ці моменти і побачивши перші ознаки присутності кротів на городі, слід починати боротьбу з ними негайно.P5150314
 • Зверніть увагу – встановлювати кротоловку потрібно тільки в рукавичках! Інакше кроти відчують чужий запах і вириють новий тунель. 

НАРОДНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ ПРОТИ КРОТІВ

Наш народ досить винахідливий, тому існують ще й народні методи боротьби з кротами. Ми пропонуємо вашій увазі кілька способів:

 • Для цього вам потрібно наламати стебла очерету, які в довжину близько двох метрів. Очистіть їх від нутрощів і помістіть в стеблі очерету трубочку. До поверхні потрібно залишити порожнє місце, десь сантиметрів шістдесят. Під дією вітру вони будуть видавати звуки, схожі на завивання вітру в трубах. Оскільки у шкідників дуже розвинений слух, то такий звук їх сильно дратує. Вже через тиждень звірята покинуть ділянку назавжди.
 • Насадити на ділянці багато цибулі, часнику, гострого перцю, бобових і цибулинних квітів. У народі кажуть, що запах цих рослин не подобається кротам. Вони спробують піти подалі від цього місця.
 • Найефективніший і більш трудомісткий. По всьому периметру городу необхідно вкопати жорсткі матеріали на глибину 70 сантиметрів. Для цього ідеально підійдуть – лінолеум, шиферний лист або жерсть. Завдяки своїй щільній структурі вони не пропустять тварин на вашу ділянку з сусідніх городів.
 • Дуже часто використовують такий метод, як затоплення підземних ходів.
 • Ще дехто купує отруту і позбавляється від шкідників таким чином.
 • Також допомогти виловити кротів можуть домашні улюбленці – коти і собаки, щоправда, їх якось треба зацікавити, щоб вони вполювали здобич.

Нелегка справа – вижити з городу крота, але ж і врожай треба зберегти, адже в багатьох пологівців надія тільки на город і на те, що виростять на ньому.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут