Троица 2017: что нельзя делать в этот день

20
82

Тех людей, кто не отдыхает в этот день, по поверьям, ждут различные напасти.i

Праздник Святой Троицы, который всегда отмечается на 50-й день после Пасхи, приходится в этом году на воскресенье, 4 июня.

В этот день есть свои традиции, приметы и запреты. Что нельзя делать в этот праздник, выяснил 24tv.ua.

Считается, что на Троицу не стоит назначать свадьбу – якобы ничего хорошего такую семью не ждет.

Также в этот день запрещается шить, печь и работать на огороде. Стоит отметить, что Троица совпадает с окончанием тяжких трудов и подготовкой к уборке урожая.

Тех людей, кто не отдыхает в этот день, по поверьям, ждут напасти: у тех, кто пашет, скот падет, у тех, кто сеет, град побьет посевы. У тех, кто прядет шерсть, овцы заблудятся.

Духов День – это следующий день после Троицы, когда запрещается работать на земле, но можно искать в ней сокровище. Якобы земля в этот день обязательно подарит хорошему человеку что-то ценное.

В народе верили, что на Троицу приходят мифические существа – мавки и русалки, поэтому нежелательно одному идти в лес или на поле. Также нельзя водить в лес скот. А еще на Троицу нельзя купаться, иначе, по древним поверьям, русалки затянут на дно.

20 КОМЕНТАРІ

 1. “Анонімний” ти якийсь українофоб і дуже злий. Всі твої коментарі якісь занадто жовчні.
  А в Україні є дуже звучна мова, яку приємно слухати та читати. А підкажи мені на Росіі, є зараз видання на українській?

  • Тетяна, странно,а почему вы тогда еще каких то два-три года назад i читали, i слухали, i розмовляли нэ на своей приемнiй мовi? Наверное тоже были украинофобами? А,что теперь случилось с вами?И надолго это?

 2. Які щірі україномовці, а розмовляють на півучому суржику. А эти поверья похожи на поверья первобытных дикарей. В библии не написано что нельзя работать, когда бы то не было.

  • Работать действительно в этот день нельзя.Нужно идти в церковь.А вот после службы в храме,если есть неотложная работа,тогда тихо ее делать,не трубя перед собой и не соблазняя ни кого.А рабочий человек,который на работе,он подневольный,что скажут,то и делает,с него и спроса нет,если только не станет прилагать в праздничный день, свои рвение и волю там,где не нужно.Но время сейчас такое,что люди все перевернули вверх тормашками,ничего соблюдать не хотят,а если и хотят,то им чего-то по душе разные суеверия,а не то,что предписано церковью.Да и саму церковь знать не хотят. Кому что,каждый выбирает сам…

 3. мда, нічого нового зі статті не взнав, та і викладення в ній якесь несуразне. Сам стиль (навіть не беручи до уваги мову) якийсь зверхній, в стилі кацапоЗМІ, немов повчають дибілів елементарним речам, а ми, читачі повинні розкрити рота та дивуватися геніальною ерудованістю автора.
  Подальші коментарі під статею тільки підтвердили мої здогадки.

  • З вашою генітальністью треба перебиратися ближче до АН. На часі не коментарі в ПВ дописувати, а Вікіпедію править! Або навіть засісти за автобіографію…

   • Ну якщо вище і нищевикладене для вас являється академічним знанням, то раджу вам самим зайнятись хоча б оглядом вікіпедії.
    – на Трійцю не можна нічого робити
    – на великі церковні свята не можна вінчатись (та і женитись)
    – Трійця – зелені свята, потрібно зеленню прикрашати оселю, освячувати в церкві трави, церковники лише в цей день одягають зелені ряси, всі природні духи особливо активні в цей день
    О, може мені на Нобелівську премію висунутись за першовідкриття нікому раніше не відомих обставин?

    • Мова не про свята, і не про знання, а про вашу зверхність, та неповагу до журналістів, тим паче напередодні їхнього професійного свята. Якщо ви наскільки вище стоїте за дописувачів газети, то нічого на її ж сайті про це заявляти: проявіть себе з іншої сторони – щоб не ви казали, а про вас! Шануйтеся…

     • До журналістів ПВ в мене немає претензій, навіть навпаки, стиль викладення ними матеріалу мені здається доволі професійним. Я деякий час захоплювався викриттям ляпів і інформ.невідповідностей на різних сайтах, і доречі, на цьому сайті їх не знаходив. Тому, користуючись нагодою, поздоровлю журналістський колектив ПВ зі святом.
      Що стосується цієї статті (зі стороннього ресурсу) повторюсь, що таке повчання росіянцями українців як їм треба святкувати Трійцю, мені нагадує повчання древнім єгиптянам як їм краще будувати піраміди, що зі сторони видається одночасно і смішним і нерозумним і нахабним

    • Раз вам здається-то це так і є, дуже авторитетний висновок! Але повірьте-навіть у “росіянців” є чому повчитися… 😉

     • згоден, у росіянців, як і у всіх інших, є сильні сторони. Але що стосується культури, мови та релігії – то однозначно не їхнє

    • Ви ще й не освітчений! Якраз російських представників культури, мови, і навіть релігії, в світі найбільше шанують серед інших.

     • можливо ви маєте на увазі рос.історичних класиків, то згоден. Я мав на увазі сьогоднішній рос.народ. Свою історію та нар.традиції вони не знають і не очуть знати, а в деяких випадках навіть борються з тими хто досліджує цю царину. Пересічний росіянець в рази безграмотніше пише на своїй мові, ніж середній українець на їх же чужій собі мові. Релігія РФ – ЛОЛ, сукупність мусульман-салоїдів, будистів, старовірів, некрещених православних-атеїстів. Спитай у них, коли святкується наприклад Благовіщення чи Покрови, більшість навіть не зрозуміє про що мова.

    • Тарасе, ви мабуть багато прожили в тому середовищі в Росії про яке так багато знаєте? Але теж саме, один в один, є й в Україні. Ви вважаєте що маєте право давати визначення народам, який кращий який гірший – радянський чи німецький, китайський чи японський, американський чи мексиканський? Вам мабуть самому смішно… До речі, те про що ви пишите, в Сполучених Штатах набагато сумніше ніж в Росії.

     • щодо США нічого не знаю і не бажаю знати, нехай вони загнивають по своєму. А щодо Росії давайте проексперементуємо. Звичайно зараз разом туди поїхати не є здійсненим, тому обмежимся віртуальною подорожжю по інтернетам. Заходьте на любий сайт будь-якої тематики з доменом .ру, опускайтеся на низ і перечитуйте коментарі чи форуми: грамотність аж пре, навіть якщо і помітите грамотний текст, то скоріше за все його автором виявиться українець (чи білорус). Також пободіть по домені .юа. Звісно і в нас буде частка недорозумних, але вона буде набагато меншою від росіянських “геніїв”. От так і набуваються стереотипи

    • Які проблеми поїхати – було б за що! їдьте. А хто саме з росіян менш грамотний чим українці – мордва, калмики, удмурти, удини, комі, і т.д., а якщо татари то які саме? Серед українців найбільш неграмотними ви мабуть бачите жителів Донецької, Луганської областей, та Криму? А самим, самим – себе? 😉

 4. люди не ругайтесь. время такое тяжелое. і не важливо якою мовою ми спілкуємося. важно чтобы мы понимали друг друга, уважали и не обижали тех кто кто окружает нас. всім міцного здоров”я.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут