Пологівці, кидайте палити!

0
38

Сьогодні, як і щороку, у всьому світі відзначається Всесвітній день без тютюну. Ми зібрали цікаві факти про тютюнопаління і всі причини, чому варто кинути палити вже сьогодні.kogda-otmechajut-vsemirnyj-den-bez-tabaka_1

День був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1987 році.

За оцінкою ВООЗ, від куріння щорічно гинуть близько шести мільйонів людей. Ця цифра, як очікується, зросте до восьми мільйонів до 2030 року.

Світова економіка щорічно втрачає більше трильйона доларів через наслідки куріння – стільки ж світовий ВВП втрачає від воєн, терактів і злочинності.

Про це йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я та Національного інституту раку США.


То чому варто кинути палити назавжди?


PicsArt_01-11-10.28.25-800x445

 1. У людей, що викурюють більше пачки в день, IQ нижче на 10 балів, ніж у некурців – це одна з причин кинути курити.
 2. У курців при фізичних навантаженнях швидко виникає задишка. Перше, що страждає при курінні, – це легені. Через них надходить основна кількість кисню. Кисень, в свою чергу, постійно дозволяє добувати енергію з продуктів харчування. Відповідно, з кожним роком курці відчувають себе все більш знеможенними.
 1. 13% всіх випадків безпліддя викликані курінням.
 2. Багато курців страждають на гастрит або виразку шлунка. Разом зі слиною нікотин, смола і інші шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, потрапляють в шлунок.
 3. У багатьох курців навіть в теплу погоду мерзнуть руки, ноги, або навіть все тіло. Це відбувається, як правило, у курців зі стажем. Все це переростає в вегетосудинну дистонію, оскільки від куріння звужуються судини і кров починає все повільніше циркулювати по тілу і надходити до кінцівок. Крум цього, курцеві складно подолати довгі дистанції через пошкоджені судини. Пошкоджені нікотином судини відновленню не підлягають. З цієї причини гангрени для курців завершуються ампутаціями.
 4. Куріння може стати причиною сліпоти.
 5. З цієї ж причини вже в 30-40 років у чоловіків можуть з’явитися проблеми з потенцією.
 6. Курці набагато частіше хворіють на ГРЗ, ГРВІ, бронхіти. У людини, яка палить, порушені дихальні механізми захисту від отрут і патогенів. Тютюн при горінні утворює випаровування хімікатів і часток у вигляді аерозолю, який включає не тільки нікотин, але ще і окислювачі, канцерогени і чадний газ. Сигаретний дим і його фізичні властивості сприяють відкладенню частинок в нижніх дихальних шляхах. Це в свою чергу завдає непоправної шкоди респіраторній функції організму.
 1. Унаслідок постійного кисневого голодування в крові у курців утворюється підвищена кількість еритроцитів, що робить її більш щільною і в’язкою.
 2. Курці часто кашляють під час сну і вранці, кашель може перерости в задуху. Раз на рік любителям нікотину потрібно робити флюорографію, оскільки куріння підвищує ризик захворіти на рак легенів.
 1. Курці часто помічають зміни в голосі. Сигаретна залежність призводить до раку горла.
 2. Під час паління відзначається посилений викид в кров адреналіноподібних речовин, у багатьох випадках створюють умови для ушкодження судинної стінки і міокарда.

Крім того, вкрай несприятливо впливає на судинну стінку сам нікотин, який сприяє спазмам артерій серця і нижніх кінцівок. Все це може послужити безпосередньою причиною розвитку інфаркту міокарда.


Цікаві факти про тих, хто вже кинув палити:


За даними ВООЗ, через 20 хвилин після останньої викуреної сигарети, пульс прийде в норму.

У першу добу – знижується вміст нікотину і чадного газу, підвищується концентрація кисню – поліпшується і постачання киснем тканин і органів.

Через 2 доби запах тіла стане природнішим, а смакова чутливість і нюх стануть більш гострими.

Через 3 дні людина помічає, що їй простіше дихати.

Через тиждень – нормалізується діяльність шлунка і підшлункової залози.

Через місяць – підвищується імунітет, поліпшується живлення всіх тканин організму, колір обличчя стає більш свіжим, зникає жовте забарвлення шкіри на пальцях.

Через 3 місяці і більше – зникає кашель курця, підвищується працездатність, зуби очищаються від жовтого нальоту.

Через рік – удвічі скорочується ризик виникнення інфаркту або інсульту, зменшується ймовірність розвитку онкологічних захворювань.kurinnya

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут