Пологівський відділ поліції інформує про відповідальність неповнолітніх

0
44

-1-638Пропонуємо Вам ознайомитися з  основними  витягами з Кримінального Кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності неповнолітніх та їх батьків.

    Кримінальним Кодексом України передбачений вік, з якого настає кримінальна відповідальність –  16 років.

    Особи, які вчинили злочини у віці від 14 до 16 років, підлягають кримінальній відповідальності за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, перелік яких викладений у ст. 22 Кримінального Кодексу України.

    До неповнолітніх можуть бути застосовані такі основні види кримінальних покарань:

  1. Штраф – застосовуються лише до неповнолітніх, що мають самостійний прибуток, власні кошти або майно, на яке може бути накладено стягнення.
  2. 2. Громадські роботи– призначаються неповнолітнім у віці від 16 до 18 років на строк від 30 до 120 годин і полягають у виконанні неповнолітніми робіт у вільний від навчання чи основної роботи час, але не більше 2 годин на день.
  3. 3. Виправні роботи– можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від 2 місяців до 1 року. Із заробітної плати неповнолітнього утримується від 5 до 10% на користь держави.
  4. Арешт – полягає в  утриманні неповнолітнього, який досяг шістнадцяти років, в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від 15 до 45 діб.
  5. Позбавлення волі визначений термін – може бути призначено неповнолітнім на строк не більше 10 років, а за скоєння особливо тяжких злочинів не більше 15 років.

     Покарання у вигляді позбавлення волі неповнолітній відбуває у спеціальних виховних установах (виховні колонії).

   До неповнолітнього, який скоїв злочин до досягнення віку, з якого настає кримінальна відповідальність, судом застосовуються примусові заходи виховного характеру.

    Крім цього, неповнолітній, який вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнений судом від покарання, якщо буде визнано, що внаслідок щирого розкаяння та подальшої бездоганної поведінки він на момент постановлення вироку не потребує застосування покарання (ст. 105 КК України – звільнення від покарання з застосуванням примусових заходів виховного характеру).

    У цьому випадку до неповнолітнього суд може застосувати такі заходи виховного характеру:

  1. Застереження.
  2. Обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього.
  3. Передача неповнолітнього під нагляд батьків або осіб, які їх заміщають чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання.
  4. Покладання на неповнолітнього, який досяг п’ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків.
  5. Направлення  неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що  не перевищує трьох років.

    Суд також має право призначити неповнолітньому вихователя в порядку, передбаченому законом.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут