Пологівські хореографічні колективи показали свою майстерність

0
40

30 квітня в м. Дніпро національною спілкою хореографів України проведено ІІ регіональний тур Всеукраїнського конкурсу народної хореографії ім. П.Вірського.ЗК

В цей день на розсуд журі були представлені хореографічні композиції колективів Дніпровської та Запорізької областей, з Маріуполя, з Черкас.

Запорізьким осередком спілки хореографів України (голова А.Кірейко-Ішмаметова) було затверджено програму Запорізької області з 28 номерів.

В делегацію Запорізької області було запрошено колективи Пологівщини:

зразковий аматорський хореографічний колектив «Золотий ключик» ЦКТЗ «Гірник» (керівник -А.Карпенко) з хореографічною композицією «Україна велична» та солістки колективу -О.Плетінь з композицією «Василино» і А.Солодка з угорським танком;

зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз» Пологівського РБК (керівник -заслужений працівник культури України Р.Гаспарян) з композицією «Аджарський танець» та тріо колективу з вірменським танцем «Тростиночка».

Голова Національної спілки хореографів України М.Вантух проаналізував постановки і виконання композицій і відмітив майстерність виконання сольних композицій О.Плетінь і А.Солодкої із «Золотого ключика».

В ІІІ фінальний тур конкурсу, в Київ, як переможці ІІ регіонального туру, пройшли: козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії з композиціями «Чорноморець іде» і «Український ліричний», народний ансамбль танцю «Металург» Запорізького палацу культури металургів з композицією «Хортичанка», ансамбль сучасного танцю «Star light» Мелітопольського училища культури з композицією «Не твоя війна» і зразковий аматорський хореографічний колектив «Сузір’я» Запорізької ДШМ 2 з композицією «Калинонька».

Всеукраїнський конкурс проводиться раз на два роки і має на меті збереження і розвиток народних традицій хореографії, збагачення професійного і аматорського мистецтва, підвищення художнього рівня балетмейстерських постановок, активізацію організаційно-творчої та пошукової роботи фольклорних експедицій, фіксацію скарбів танцювального мистецтва України.

Участь у цьому конкурсі є почесною і відповідальною місією. Вітаємо «Союз» і «Золотий ключик» з участю в професійному конкурсі.

Студенти Мелітопольського училища культури у складі колективу «Star light» Даша Тоцька (випускниця зразкового хорографічного колективу «Золотий ключик» ЦКТД «Гірник»), Саша Сердюк і Яна Дорошенко (випускники танцювального колективу «Світанок» Вербівського СБК), Аліна Юрченко (випускниця зразкового аматорського хореографічного колективу «Овація» Пологівської ДШМ) візьмуть участь і фінальному турі конкурсу в м. Києві. Вітаємо!

Автоперевезення пологівських колективів проведено за рахунок районного бюджету в рамках фінансування Програми розвитку культури Пологівського району в 2017 році та за рахунок міського бюджету.

Марина Діденко, начальник відділу культури і туризму.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут