Довкілля починається з любові

0
29

З маленької насінинки виростає велике могутнє дерево. Із першого захоплення блакиттю неба, різнотрав’я луків, розмаїттям квітів починається любов дитини до рідного краю, бажання зберегти довкілля таким прекрасним і привабливим, яким воно відкрилося очам колись. Та з кожним роком діти починають розуміють, що навколо нас не так вже й чудово. Руйнація, заподіяна людськими руками, затьмарює блакить неба, знищує трави і квіти.

У молоді пробуджується бажання зберегти навколишній світ, передати його майбутнім поколінням. Тож об’єдналися і ми, юннати Новоселівської ЗОШ, та висаджуємо квіти, кущі, дерева, беручи участь в акціях та конкурсах «Парки – легені міст і сіл», «Парад квітів біля школи», «Юннатівський зеленбуд», «Зелений паросток майбутнього»). А ще ми досліджуємо червонокнижні рослини, проводимо велику роботу по дослідженню об’єктів місцевої природи (різноманітні типи рослинних угрупувань, природні водойми тощо).

Своєю діяльністю юні екологи залучають в свої лави все більше захисників природи. Особлива роль належить учнівській екологічній агітбригаді . Слово, пісня, підкріплені ділом, скоріше знаходить шлях до сердець слухачів.

Ось і під час останнього екозбору – обласного форуму юних ботаніків, зоологів, екологів «З природою в серці» йшлося про ті болі і негаразди, що турбують юних захисників природи.

Наша школа направила на обласний форум команду «Сокіл» (керівник – вчитель біології та екології Н.П.Климович), до складу якої входили Анна Волошинова (8 клас), Оксана Меркулова (8 клас), Даніїл Писаренко (7 клас), Елеонора Ткаченко (7 клас), Олександр Плюснін  (10 клас). Супроводжували учнів заступник директора з виховної роботи І.А.Писаренко та педагог-організатор О.В.Рибалка.

Ми підготували звіт про проведену  еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність закладу. На виставці ми показали газету «Галерея екологічних дій», у якій йшлося про акції «Годівничка», «Птах року», «Парки – легені міст і сіл», «Малі річки України», «Кролик», екологічні суботники та природоохоронні рейди. Крім цього наша команда презентувала

проекти озеленення шкільної території та дослідження на тему «Мова і поведінка медоносної бджоли»;

карту-схему екологічної стежини та фотозвіт про моніторингові спостереження рослинного світу лук, степу та річки Гайчур;

гербарії:«Рослини лук», «Рослини поля», «Рослини саду», «Рослини городу»;

колекції: «Комахи Червоної книги», «Шкідники саду та городу», «Корисні комахи», «Перетинчастокрилі»;

екологічні листівки «Вода – наше багатство», «Новоселівський край»;

буклети «Річка Гайчур – природна водойма моєї місцевості», «Малі річки України», «Всеукраїнська акція «Довкілля», «Всеукраїнська акція «Годівничка», «Канюк звичайний – птах 2017 р.», «Парки – легені міст і сіл»; поробку «У співдружності з природою».

Обласний форум пройшов у атмосфері доброзичливості. В інтерв’ю, яке дала запорізьким журналістам Оксана Меркулова, дівчина розповіла про проведені зелені толоки, акції  та екологічні десанти.

Команда «Сокіл» нагороджена грамотою Департаменту освіти і науки  Запорізької ОДА за кращий досвід природоохоронної та еколого-просвітницької діяльності, представлений на виставці-конкурсі «Галерея екологічних дій» в рамках обласного форуму «З природою в серці» та отримала в подарунок молодий дубочок, нащадок 700-річного запорізького дуба.

Н.Климович, вчитель біології та екології

Новоселівської ЗОШ.

Учні школи висаджують дуб у шкільному парку ім. Шевченка, якому вже 15років.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут