Допомога ветеранам АТО: за «круглим» столом шукали спільну мову влада, атошники і бізнес

0
54

Сьогодні, 23 травня, у Пологівській центральній районній бібліотеці відбулося засідання «круглого» столу в рамках проекту з психо-соціальної підтримки ветеранів АТО та членів їхніх родин “Коло побратимів”. Учасники обговорили кілька важливих питань щодо співпраці представників місцевого самоврядування, ветеранів АТО та приватного сектору.IMG_4857

Організатори «круглого» столу – громадські організації «Центр соціально-психологічної допомоги «Ресурс» і «Ветерани АТО Пологівщини». Представниці центру «Ресурс» і проекту «Коло побратимів» Ірина Номеровська та Анастасія Жидкова запропонували для обговорення три питання. Свої думки міг висловити кожен охочій. Така форма зустрічі цікава тим, що до бесіди залучені як самі учасники АТО, так і представники місцевої влади, і служб та установ, які працюють з демобілізованими бійцями та їхніми родинами, і підприємці.

Зокрема, керівник ГО «Ветерани АТО Пологівщини» Олег Воронін розповів, що демобілізовані бійці потребують психологічного розвантаження. Через психологічні травми, які бійці отримують в зоні АТО, руйнуються їхні сім’ї. Для того, щоб ситуацію виправити, необхідна і допомога психологів-фахівців, і місце для відпочинку та відновлення демобілізованих. І таке місце ветерани АТО знайшли на території Семенівської сільської ради. Там є чудове тихе місце, де можна відпочити родиною або у колі таких же колишніх бійців. Це ставок, який орендує ТОВ «Фортуна-ПЛЮС», на базі якого міг би діяти центр соціально-психологічної реабілітації ветеранів АТО та членів їхніх родин. Спільну мову знайшли і з керівником цього приватного підприємства Сергієм Шульгою, який також був присутній на зустрічі. Ветерани АТО мріють про свій куточок релаксу, але для того, щоб там можна було відпочивати, потрібно офіційно змінити цільове призначення земель і визначити територію як рекреаційну зону. Їм хочеться перевести все це у правове поле. Проте оформлення документів забере багато часу. Усі разом шукали шляхи вирішення цього питання.

Також говорили про фінансову підтримку в створенні центру соціально-психологічної реабілітації ветеранів АТО та членів їхніх родин і сприяння у навчанні психологів-фахівців Пологівського району по роботі з травмою війни. Для того, щоб вивчити спеціаліста, який міг би надавати якісні послуги з глибоким психотерапевтичним ефектом і, дійсно, допомагав атошникам долати кризу, потрібні кошти. Питання фінансування навчання такого фахівця можуть вирішити депутати районної ради.

Представники влади, зокрема, голова районної ради Олександр Покутній, міський голова Юрій Коноваленко і заступник голови РДА Ірина Півень, зі свого боку пообіцяли підтримувати і допомагати ветеранам АТО в їхніх починаннях.

Наталія Осипенко.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут