13 Квітня 2017 Область 103  0 

Подаруйте дітям тепло родини


Rodzic-w-terapiiВідповідно до Закону України від 26.01.2016 року № 936-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» запроваджується послуга патронату над дитиною в рамках експерименту у 2016-2018 роках. Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: грошове забезпечення, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.


Навіщо потрібні патронатні сім’ї ?


Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин .

 Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні  патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.
Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.


Хто може бути патронатними вихователями?


Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму приміщенні (окрім осіб, зазначених у  статті 212 Сімейного кодексу України).


Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї ?


Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252 – 253 Сімейного кодексу України.
На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.


Як щодо грошей?


Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі — фінансування відбуватиметься за рахунок видатків місцевих бюджетів ( Закон України “Про внесення змін до Бюджетного кодексу Українивід 20.12.2016 № 1794-VIII )

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років: із 01.01.2017 року – 1355 грн., що становитиме 2710 грн., із 01.05.2017 – 1426 грн., що становитиме 2852 грн., із 01.12.2017 – 1492 грн., що становитиме 2984 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років: із 01.01. 2017 року – 1689 грн., що становитиме 3378 грн.,  із 01.05.2017 – 1777 грн., що становитиме 3554 грн.,  із 01.12.2017 – 1860 грн., що становитиме 3720 грн.).

У разі, коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя.

По завершенні дії договору про патронат чи при припиненні діяльності сім’ї патронатного вихователя здійснюється перерахунок коштів у відповідності до віку та кількості дітей.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з 01. січня 2017 — 1600 грн, що становитиме 8 000грн.).

У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків.


Де дізнатися деталі ?


За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна звернутись до Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Пологівської РДА, який знаходиться за адресою: м. Пологи вул Державна 75, “Будинок побуту” ІІ поверх, тел: 066-32-16-113.

Пологівський РЦ СССДМ.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.