Холодно? Тримайте краплинку тепла і багато нарцисів (+ФОТО)

0
48

IMG_7133

Минулого тижня була зовсім інша погода. Сяяло сонечко, бджілки гули, літали з однієї квітки на іншу і збирали солодкий нектар весняних квітів. Ми з фотокором Миколою Дрюченком вийшли з Пологівського професійного ліцею і направилися до редакції. Аж в одному з дворів неподалік помітили – щось рясно жовтіє.

Звичайно, захотілося поближче подивитися на таку красу. Нам ще й пощастило неабияк, адже біля двору порався  господар Віктор Іванович Порохненко. Він запросив нас у двір, а там – сотні нарцисів. Як вони гарно розквітли! А який п’янкий аромат! Це просто казка! IMG_7135

Віктор Іванович розповів, що ці нарциси “переселенці” з Краснодара. Їх колись привіз його дружині Любов Павлівні її брат Юра. А сама Любов Павлівна – наша колега, вона працювала заступником редактора газети “Пологівські вісті”. Ось така несподівана і приємна зустріч в нас вийшла. Колезі від всього колективу передали привіт, а заодно помилувалися квітами, за якими господарі турботливо доглядають. Вони люблять усе живе, мають невеличкий сад, город, де і ростуть різноманітні квіти. Що й казати? У творчих і добрих людей душа завжди тягнеться до краси.

А коли повернулися до редакції, розібрала цікавість, яке значення має нарцис. І ось, що прочитали.

 Виявляється, людство здавна приписувало нарцисам різні дивовижні властивості та якості. На Сході часто порівнювали квітку (називаючи її «наргіс») із прекрасними очима коханої. Для давніх греків квіти нарциси були уособленням смерті – ними прибирали смертне ложе, а в Європі часів Ренесансу нарцис, навпаки, став символом кохання і шлюбу. Для італійців донині букет нарцисів у подарунок – освідчення в коханні.

Також є багато легенд і оповідей про нарциси, але найвідоміший давньогрецький міф розповідає про прекрасного, але безсердечного юнака на ім’я Нарцис, який не захотів відповісти на любов гірської німфи Ехо. Німфа в розпачі звернулася до богів, і Афродіта покарала Нарциса, змусивши закохатися у власне відображення в струмку. Він танув на очах від кохання до себе, поки не помер, але боги пожаліли його, і на місці, де він лежав бездиханний, виросла прекрасна квітка, названа на його честь. Ім’я «нарцис» стало відтоді загальною назвою, є навіть психологічний термін «нарцисизм», що означає виняткову самозакоханість.

А ми переконані, весна такими гарними квітами зізнається в коханні природі і всім людям дарує сонячний настрій навіть у такі прохолодні дні, як сьогоднішній.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут