17-а сесія Пологівської районної ради: підсумки, звіти, надії, сподівання…

0
2

IMG_7422

21 квітня відбулася чергова сімнадцята сесія Пологівської районної ради. Хочу підбити її підсумки та зупинитися на окремих питаннях.


Щодо підвищення заробітної плати працівникам закладів освіти району


Вивчивши інформацію щодо дохідної частини бюджету Пологівського району, з метою підвищення оплати праці педагогічних працівників, фракція Опозиційного блоку виступила на президії перед відкриттям сесії з ініціативою включити до порядку денного та проектів рішень, які планувалося прийняти, питання про підвищення розміру надбавки педагогічним працівникам з 5% до 20% вже з 1 травня 2017 року.

Резерву, який на засіданнях комісій і на президії пропонувалося не розподіляти, цілком достатньо для забезпечення підвищення заробітної плати освітян. При цьому вважаю, що таке підвищення необхідно провести для всіх закладів освіти району, в тому числі для Будинку дитячої творчості, школи мистецтв та ДЮСШ.

Зазначена ініціатива не знайшла підтримки з боку керівництва Пологівської районної ради та Пологівської районної державної адміністрації, хоча на попередній шістнадцятій сесії було прийнято Програму підвищення якості та ефективності виконання представницьких та управлінських функцій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Пологівського району на 2017-2019 роки. Завдяки цьому рішенню ми створили належні умови для функціонування районної державної адміністрації, управління фінансів та управління соціального захисту населення.

Але я обіцяю докласти зусиль та зробити все можливе, в межах моїх повноважень, для того, щоб рішення про підвищення розміру надбавки педагогічним працівникам з 5% до 20% було прийняте на наступній сесії, яка відбудеться наприкінці травня, і щоб освітяни змогли отримувати підвищену заробітну плату вже з 1 червня 2017 року. Про це я зазначив у своєму виступі під час роботи сесії.

Щодо об’єднання Пологівської громади

Пологівська міська рада, на мій погляд, зробила все для того, щоб створити цілісну громаду в межах району, щоб не розривати район на шматки, як це сталося в Оріхівському районі. Але такого об’єднання не буде! Чому?

Причин кілька. А саме: незадовільна робота керівництва РДА з проведення роз’яснювальної роботи серед жителів району щодо впровадження реформи по децентралізації; вплив місцевої так званої «еліти» на рішення голів та депутатів сільських рад під час голосування з питання приєднання до громади. ГОЛОВНА ПРИЧИНА – люди не вірять владі! Не вірять в обіцянки! Освітня, медична та інші реформи провалені!

Школи не ремонтують, сподіваємося на якусь німецьку організацію, про яку ми вже чуємо більше року від голови районної ради. Минулого тижня закрили школи через похолодання.

Щодо медичної реформи.

Закриття пологового відділення в Гуляйпільському районі уже призвело до смертей немовлят! Що це за реформа, від якої вмирають діти?!


Щодо підвищення безпеки руху


До мене під час особистого прийому громадян неодноразово зверталися жителі міста Поліг з проханням посприяти встановленню в найбільш аварійно небезпечних ділянках вулиці Магістральної в межах мікрорайону Пологи-5 пристроїв примусового зниження швидкості, так званих лежачих поліцейських.

Зокрема, люди наполягають на встановленні таких пристроїв у місцях жвавого руху дітей та батьків з дітьми до/з Пологівської ЗОШ №2 та дитячого садочка «Віночок».

Вважаю, що доцільним буде встановлення зазначених пристроїв в інших частинах міста Поліг по вул. Магістральній в місцях руху жителів міста до/зі шкіл та дитячих садочків. Це питання порушувалося неодноразово, проте органи державної влади та місцевого самоврядування відмовлялися вирішувати його, оскільки ділянка шляху не знаходиться в підпорядкуванні/розпорядженні міста/району.

З цим питанням я звертався до голови РДА, голови районної ради та міського голови. Всі вони надали мені копії своїх звернень до голови Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, а міський голова надав навіть відповідь зі Служби доріг, в якій зазначено, що встановлення пристроїв примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на магістральних вулицях заборонено ДСТУ.

Як депутат районної ради та представник територіальної громади, я повторно звернувся до керівників міста та району з проханням більш виважено підійти до вирішення вищезазначеного питання, що зачіпає інтереси членів нашої громади.

Голова Пологівської районної ради О.П.Покутній взяв зобов’язання особисто зайнятися вирішенням порушеного питання. Міський голова Ю.А.Коноваленко пообіцяв присутнім звернутися до керівництва Служби автомобільних доріг у Запорізькій області з клопотанням щодо встановлення шумових смуг на аварійно-небезпечних ділянках руху

Як буде вирішено питання – покаже час. Сподіваємося, що очільники міста та району виконають свої обіцянки.

Щодо часткової компенсації вартості проїзду пільгових категорій громадян, що проживають у сільській місцевості

На минулій сесії, яка проходила 3.03.2017 року, фракція Опозиційного блоку порушила питання щодо часткової компенсації вартості перевезень пільгових категорій громадян, які є найбільш соціально незахищеними та проживають у сільській місцевості нашого району. До речі, ми всі маємо можливість спостерігати успішний досвід впровадження такої програми на прикладі міста. Розглянули це питання на сесії, дали керівництву районної адміністрації завдання. Пройшло 47 днів. Що зроблено? Нічого!

Все, викладене вище, підтвердив у своєму звіті перший заступник голови Пологівської районної державної адміністрації А.О.Клименко. Звітуючи перед представниками громади, він навіть не зміг відповісти на запитання: коли буде виконано доручення?

Не дивно, що рішення №3 порядку денного «Про звіт райдержадміністрації щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Пологівського району на 2016 рік» не було прийняте.


Щодо виконання доручень минулої сесії


Депутати на минулій сесії дали доручення керівництву районної ради підготувати та направити звернення до президента, прем’єр-міністра та голови ОДА щодо освітньої та медичної субвенцій. Готували 20 днів. Відправили 23.03.2017 року.

У своєму виступі О.П.Покутній повідомив присутнім, що надійшла відповідь від Адміністрації Президента про те, що питання передане на розгляд до Кабінету Міністрів України. До цього часу відповідей ні від прем’єр-міністра, ні від голови Запорізької ОДА не отримано. Одним словом – результат роботи відсутній.

Щодо переходу на опалення з використанням альтернативних джерел

На початку березня О.П.Покутній на президії районної ради познайомив нас з представником компанії «Еко-Топливо». Це підприємство готове надавати послуги з опалювання учбових закладів за ціною, яка значно нижча, аніж та, яка існує на сьогоднішній день, а саме – 920,00 грн. за 1 гігакалорію. Я впевнений, що така компанія не єдина на ринку. Співпраця з «Еко-Топливо» (або з подібною компанією) вирішує кілька проблем: зменшуються витрати на опалення, скорочується штат технічних працівників, немає необхідності витрачати бюджетні кошти, кошти кожного з нас, на придбання нових котлів та інші ремонти. А от чи готовий район до співпраці? Над даним питанням працюють фахівці Пологівської РДА та Пологівської районної ради, хоча робота виконується доволі повільно. Але я не втрачаю надії, що ми вже матимемо певні результати до початку нового опалювального сезону.

Підбиваючи підсумки роботи сесії, можна сказати лише те, що, на жаль, більшість запитань так і залишилися без відповідей.

Василь ТИМОШЕНКО, депутат Пологівської районної ради.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут