Збережімо красу первоцвіту

0
48

08051a4a7063eccfa84dbfa63d7170e2Щороку, з середини лютого до кінця травня, в Україні відбувається незаконна торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як цикламен Кузнєцова, підсніжник складчастий, шафран весняний, шафран кримський, білоцвіт весняний тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їхнього ареалу.

Значна частина цих рослин незаконно вилучається з природного середовища. Обсяги торгівлі ними, особливо в переддень свят, набирають злочинного характеру та приводить до їхнього повного зникнення.

На виконання вимог Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про рослинний світ”, “Про Червону книгу України” та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, Державна екологічна інспекція в Чернігівській області щорічно проводить операцію “Первоцвіт”. Під час проведення цієї операції до рейдових перевірок залучають працівників МВС, лісової охорони, представників центральних органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням рідкісних видів рослин, а також представників засобів масової інформації та громадськості. Оперативну роботу з виявлення порушень зосереджують в місцях збору та збуту, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснюються рейдові заходи у місцях продажу рідкісних видів ранньовесняних червонокнижних видів рослин.

Дільці, які наживаються на знищенні рідкісних і зникаючих рослин, повинні зрозуміти, що, добуваючи собі гроші, вони позбавляють своїх дітей і онуків можливості бачити цю красу в майбутньому.

До того ж, варто нагадати, що діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги України, або збір яких на території області заборонено.

Відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються судовими органами за місцем їхнього вчинення.

Крім того, згідно зі ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб: від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Природа, її дари і краса повинні охоронятися і служити вічно всім людям, а не окремим особам. Райдержадміністрація закликає всіх небайдужих до навколишнього середовища громадян приєднатися до операції “Первоцвіт”, проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної української природи.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Підсніжник вважається символом надії. Про цю квіточку складено не одну легенду. Найцікавіша з них описана у Біблії. Згідно з нею, коли перших людей Бог вигнав з раю, йшов сніг і було дуже холодно. Єва змерзла, і щоб її втішити, кілька сніжинок перетворилися на витончені й ніжні квіти підсніжника. Вони дали надію на те, що настануть кращі часи, що весна вже незабаром.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут