В Україні вимагають заборонити небезпечний для людей і довкілля гербіцид (відео)

0
32

Заборонити в Україні небезпечний для життя людей гербіцид вимагають екологи. У європейських країнах ацетохлор визнали шкідливим ще вісім років тому. Українські аграрії ще й досі забруднюють чорноземи цією отрутою, через те, що він дешевший. Про це йдеться у сюжеті ТСН.i

Два роки тому цим гербіцидом почали обробляти поля на Рівненщині. Селяни потерпають від використання цього гербіциду. На пасіках гинуть бджоли, жовтіє городина, сохнуть дерева. Українці непокоються за здоров’я дітей. Адже під час розпилення хімікату на полях, вітер ніс його в двори селян.

Ацетохлор – гербіцид призначений для захисту рослин. Знаходячись у верхньому шарі ґрунту, він знищує бур’яни, ще до появи на поверхні. А також пригнічує ріст пророслих бур’янів. «Він отруйний, канцерогенний, небезпечний. Цей пестицид має бути заборонений в Україні», – сказала еколог Алла Войцеховська.

У агрофірмі, на яку скаржаться селяни на Рівненщині, запевняють, що використовують сертифіковані та перевірені препарати. Проти цієї агрофірми все ж відкрили кримінальне провадження. Уже рік триває судова експертиза. З Міністерства екології направили у парламент законопроект, який зупинить безконтрольне використання хімічних речовин. Українські науковці до ацетохлору претензій не мають, якщо його застосовувати правильно. «Забороняється внесення гербіцидів при температурі понад 25 градусів Цельсія, при швидкості вітру від 2 до 4 м/с», – сказав завідувач відділу інституту землеробства НАУ Сергій Гаврилов. Замінники ацетохлору є, але вони дорожчі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут