Переселенці: «На Пологівщині ми прижилися!»

0
24

У перший день весни у Пологівській райдержадміністрації відбулося засідання «круглого» столу, проведення якого ініціював голова Рда Артур Крупський, а провела його заступник голови Ірина Півень.df76c8c-img-0811_630x379

Тема засідання «круглого» столу: «Підтримка, соціальна адаптація та реінтеграція громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України». В обговоренні питань про створення умов для розвитку самоорганізації та взаємодопомоги переселенцям, отримання ними соціальних послуг, надання допомоги з пошуком місця проживання, вирішення побутових проблем взяли участь представники управляння соціального захисту населення, ЗМІ, громадських організацій, зокрема, ГО «Промінь надії переселенців», РО Товариства Червоного Хреста України, благодійної організації «Любов ближнього».

З початком бойових дій на сході України в нашому районі почали з’являтися люди, які тікали від війни. Це вимушені переселенці. Вони їхали в Пологівський район до родичів або просто через те, що в нас спокійно, не стріляють і є можливість прилаштуватися. Перша установа, до якої вони зверталися, – управління соціального захисту населення, де їх консультували, оформлювали необхідні довідки, призначали допомогу і просто підтримували. За даними УСЗН, на Пологівщині зареєстровано 6142 переселенці, проте далеко не всі вони проживають на території району. 223 особи отримують щомісячну адресну допомогу для компенсації витрат на проживання та оплати послуг ЖКГ. Інші види державної допомоги отримують 28 сімей, 12 осіб оформили субсидії. Сопрацівники перевірили фактичне проживання 2390 переселенців, з них підтверджено 1188 осіб, стільки переселенців отримують пенсію в нашому районі. Заступник начальника УСЗН Людмила Дорофєєва зазначила, що громадськість району переселенців прийняла і допомогла адаптуватися до нових умов життя.

Засновниця ГО «Промінь надії переселенців» Ірина Запорожченко також визнала, що багатьом переселенцям вдалося прижитися на Пологівщині, знайти житло, роботу, отримати державну допомогу, влаштувати дітей до садочків і шкіл. Можливо, після закінчення війни хтось і повернеться додому, а для багатьох наш район вже став рідним. Нарікань на роботу соціальних, медичних служб у переселенців немає. Крім того, громадська організація об’єднала переселенців і стала справжнім помічником у всьому. Члени ГО дуже активні, співпрацюють з різними благодійними фондами, міжнародними організаціями, від яких отримують всіляку допомогу: продукти, медикаменти, техніку, побутові речі, одяг, засоби гігієни і т.д. І робота не припиняється.

Голова Пологівської РО ТЧХУ Наталія Плетінь розповіла про те, яку допомогу переселенцям надавав Червоний Хрест – від гуманітарної та медичної допомоги до всіляких розважальних заходів для дітей.

Одними з перших, хто відгукнувся на біду, стали представники громадської благодійної організації «Любов ближнього». Про це розповіла Олена Тімошина. І зараз ця організація допомагає переселенцям з розміщенням, соціальною адаптацією.

Під час проведення «круглого» столу учасники домовилися співпрацювати і допомагати один одному, обмінюватися інформацією задля кращого врегулювання усіх питань, які виникають.

Наталія Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут