Отримуєте пенсію та продовжуєте працювати? Тоді ця інформація для вас!

0
30

i

Для попередження непорозумінь та переплат пенсійних коштів просимо з максимальною відповідальністю віднестись до свого обов’язку вчасно повідомляти Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про вихід на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності) чи звільнення з роботи.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», документом, який підтверджує, що особа не працює, є трудова книжка.

У разі працевлаштування після призначення пенсії особа повідомляє орган, що призначає пенсію, про дату працевлаштування, вид зайнятості (укладення трудового договору, цивільно-правового договору, реєстрація як фізичної особи – підприємця, провадження незалежної професійної діяльності) шляхом подання заяви. Заява може бути подана особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або надсилається поштовим відправленням.

У разі звільнення (припинення підприємницької діяльності) особа повідомляє Пологівське об’єднане управління Пенсійного фонду України про дату звільнення шляхом подання заяви, після чого пенсіонеру проводиться перерахунок пенсії.

При цьому, разом із заявою про працевлаштування/звільнення надаються документи, що підтверджують заявлену інформацію: копія трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копія цивільно-правового договору, свідоцтво/витяг про реєстрацію/припинення підприємницької діяльності.

Якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про працевлаштування орган Пенсійного фонду за місцем проживання і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум (в період роботи виплачувалась надбавка на утриманців, проводилась індексація пенсії як непрацюючому пенсіонеру тощо), орган Пенсійного фонду має право прийняти рішення про утримання з пенсії сум переплати.

В зв’язку з цим, для уникнення переплат та подальшого проведення утримань з пенсії, пенсіонер зобов’язаний повідомляти Пенсійний фонд про працевлаштування.

Виплачені надміру кошти, внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішення комісії Пологівського об’єднаного управління чи в судовому порядку.

За детальнішою інформацією звертайтесь за телефоном “гарячої” лінії

2-37-49 або задайте питання працівниками управління на сторінці Facebook https://www.facebook.com/polpfu//.

Валентина Киричук, заступник начальника управління пенсійного фонду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут