Історичний кінозал про людей доброї волі (+ФОТО)

0
44

Їхній подвиг щодня рятує країну та життя мільйонів. Їхні імена часто нікому  не відомі, а самі вони – скромні, сором’язливі. Але саме на них тримається мир і спокій в нашій країні, саме їм ми маємо дякувати за наше сьогодення. Вони – це майданівці, воїни АТО, волонтери. Вони – люди доброї волі, добровольці, які залишили повсякденне життя, свої родини, домівки, буденні справи і присвятили себе служінню Батьківщині. 14 березня 2017 року наша держава вперше відзначила День українського добровольця.IMG_3757

         З цієї нагоди в Пологівському районному краєзнавчому музеї відбулося патріотичне дійство – історичний кінозал «Зродились ми великої години» та презентація інформаційної теки «Маю честь битися за Україну». Ведуча заходу, науковий співробітник музею Наталія Колісник, розповіла присутнім про передумови виникнення свята та про роль добровольців. Присутнім продемонстрували унікальні світлини із фондів музею, репортажі та відеоматеріали про добровольців Пологівщини.

У 2014 році почалася військова агресія Росії проти України. Усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, згідно з рішенням керівництва самооборони Майдану, добровольці  вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях. Як наслідок, з лав самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії.

Історично так склалося, що добровольці – це феномен, притаманний українській армії. Уся Запорозька Січ – структура із добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Такі добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії нашої країни, особливо коли виникала реальна загроза її державності: січові стрільці – за часів Першої світової війни, селянський повстанський рух – у 20-тих роках минулого століття, Українська Повстанська армія – в роки Другої світової війни. Тож, День добровольця – це символічна дата, створена для того, щоб довести злагодженість, єдність кожного, хто у той чи інший спосіб долучається до захисту України. У наш час словом «доброволець» по праву можна назвати і майданівців, і воїнів АТО, і волонтерів.

У Пологівському районі велика кількість «людей доброї волі», які допомагають зміцнювати обороноздатність нашої армії. Серед них – громадські організації «Волонтерський рух Пологівщини» (очолює Вадим Сопільняк), «Пологівська самооборона» (очільник Олег Коломоєць), Товариство Червоного Хреста (очолює Наталія Плетінь), промислові підприємства: ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» (голова правління Олег Закарлюка), ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» (генеральний директор Василь Тимошенко), ТОВ «Дніпрокераміка» (генеральний директор Андрій Чеберко), художньо-керамічна майстерня «Добра глина» (керівник Віктор Нагурний), благодійний фонд «Любов ближнього» (очолює Микола Устінцев), родини Півнів, Бандурових, Бондаренків, Копилів, Сороків, Лісових, Мовчанів, Чепіжків, Добровольських, Слісаренків та інших. Це школярі, студенти, дорослі… Створений в районі і Центр допомоги учасникам бойових дій в зоні проведення АТО (координатор Ангеліна Устименко).  Усі вони збирають продукти харчування, теплі речі, ліки, засоби гігієни, власноруч виготовляють подарунки-обереги, які захищатимуть кожного солдата від лихої кулі. Створена в районі громадська організація «Промінь надії переселенців» (очолює Юлія Ликова). Їх також всіляко підтримують пологівці: привозять дрова, передають шкільне приладдя дітям, намагаються забезпечити усім необхідним. Волонтери-добровольці допомагають і родинам військовослужбовців. За їхньої ініціативи відбуваються різноманітні акції на підтримку української армії.

Кожен захисник потребує не лише гуманітарної допомоги, а, перш за все, розуміння, моральної і душевної підтримки. Активно підіймають бойовий дух військовослужбовців і учасники «Творчого батальйону Пологівщини» (ініціаторами створення якого є Ірина Півень, Анзор Сарішвілі, Павло Бабич, Олександр Савічев та інші). Вони влаштовують концертні програми, їздять у шпиталі, військові частини,  всіляко підтримують наших солдатів. Це співаки, хореографічні колективи, аматори сцени Пологівського районного Будинку культури, дитячої школи мистецтв та сільських Будинків культури.

Знаковою ця дата є для нашої області. Саме завдяки самовідданості та мужності запоріжців, які з перших днів неоголошеної війни стали на оборону найважливіших адмінбудівель, зазнала фіаско так звана «русская весна». З початком антитерористичної операції члени запорізької самооборони Майдану стали основою 37-го окремого мотопіхотного батальйону територіальної оборони. Давали відсіч ворогам біля Авдіївки, Маріуполя, Широкіного, і сьогодні успішно виконують завдання на передньому краї оборони. Саме завдяки їм до Запорізької області не прийшла війна.

Серед добровольців багато пологівців, і  кожен з них ладен покласти життя за мир і спокій на нашій землі.

 Ірина Кособок, старший науковий співробітник КУ «Пологівський районний краєзнавчий музей».

Фото Миколи Дрюченка.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут