І знову про безпритульних тварин

14
19

Прочитала в газеті, що на сесії міської ради затверджено програму «Поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Пологи», на яку виділено  60000 гр. Так, проблема безпритульних тварин в місті існує, і не лише собак, а й котів. І Програма потрібна. Тільки яка Програма потрібна місту?dog

Якщо вона передбачає облік тварин, створення притулку тимчасового утримання до прилаштування  та стерилізацію не тільки безпритульних, а й домашніх тварин, то це, дійсно, Програма, яка дозволить вирішити дане питання цивілізованими методами, хоча і затягнеться трохи у часі.

За словами міського голови Юрія Коноваленка, після прийняття Програми працівники КУП «Житло-Сервіс» розпочинають пошук ліцензованих організацій, які займаються відловом, утриманням  чи стерилізацією безпритульних тварин.

Що стоїть за цією фразою? Хочеться помилятися, але це співпраця з організацією, яка виловить, вивезе і знищить 100 собак, адже ціна такої послуги 600 гривень за тварину. Утримувати ніхто їх не буде, в Україні немає таких організацій, всі притулки утримуються або благодійними організаціями і волонтерами, або за рахунок місцевих бюджетів. Чужі собаки нікому не потрібні. І стосовно ліцензії. Ліцензію в нашій країні можна отримати на що завгодно, це тільки ціна питання. На жаль, ліцензовані послуги з вирішення питань безпритульних тварин отримують організації, які працюють за схемою: відловили, вивезли, умертвили. Більшість міст відмовляються від їхніх послуг під тиском громадськості.

Так, частина жителів нашого міста після знищення тварин будуть задоволеними, але недовго. А як же інша частина жителів, яка вважає, що питання потрібно вирішувати цивілізовано, їхня думка мерію не цікавить?

Безпритульними тварини стали тому, що колись їхні господарі, жителі нашого міста, викинули їх на вулицю. Чи є вина тварин у цьому? Крім того, у нас багато собак, які мають своїх господарів і просто вийшли погуляти. А якщо почалося собаче весілля – кавалери збігаються з усього міста, і здається, що їх багато. Тому стерилізація – один із найбільш ефективних методів вирішення питання безпритульних тварин.

Чому в Бердянську  вирішують це питання по-іншому? Можна сказати, що в них бюджет більший, але і тварин більше. Але в них є комунальний притулок, зовсім недавно вони уклали угоду з міжнародною благодійною організацією «4 лапи» на стерилізацію тварин.

І наостанок. Після того, як КУП «Житло-Сервіс» знайде ліцензовану організацію, хотілося, щоб інформація про неї була оприлюднена на сайті міської ради або в засобах масової інформації до укладання з нею угоди, для з’ясування  її методів роботи та репутації.

Ірина Соснова, м.Пологи.

14 КОМЕНТАРІ

 1. Дуже вражена таким листом. Дякую, Ірина. Ще є небайдужі люди в Пологах. Відловити та знищити, на мою думку, – зовсім жорстоко. Дійсно, в чому винні тварини? Моя сусідка придбала маленьке цуценя, а за два тижні вигнала його на вулицю, бо, мовляв, той багато їсть. А потім цього песика (або інших таких же ж) відловлять та вб’ють десь в степу. Можливо, тих “людей”, що так поводяться з тваринами,треба відловлювати? Я теж проти знищення тварин. Можливо, дійсно, треба перейняти досвід Бердянська. Двадцять років тому там відстрелювали собак прямо на вулицях. Я мимоволі стала свідком цього. Це був такий жах!!! І чомусь бердянці відмовились від цієї практики. А ми, наче дикуни?!

 2. Вражена статтею. Нарешті, ми піднімаємо питання, яке повинно хвилювати ЛЮДЕЙ. В чому винні тварини, що ми, люди, не можемо навести порядок в житті. А вони вражають нас вірністю, душевною підтримкою.Ви бачили їх очі? Придивіться: в них ніжність і прохання допомоги.Я вважаю: там де влада думає про бездомних тварин – значить може навести лад і в усьому.Часто буваю у відрядженнях по містах України і за рубежем-скрізь бачу кліпси в ушах собак.Значить вони стерилізовані і більше не будуть розмножуватися.Потрібно продумати як зробити добру справу і для наших друзів менших і для безпеки людей. Це буде і дешевше, і гуманніше і не соромно буде перед Богом.Знищити тварин – це дуже легко, але жорстоко.Собак не так багато в місті. Впевнено можу сказати: люди, які люблять тварин добріші, спокійніші.А ті, що постійно скаржуться на собак- самі себе люблять раз у рік.Всі мають право на життя. То ж задумаємось про це!!!

 3. Пригадується, як колись міськарада прийняла рішення провести реєстрацію домашніх собак з видачею для них номерної бірки. Собаки без бірки знищувалися. Ціна номерної бірки коштувала тоді 1 карбованець.

 4. Я з тих, кого більшість вважає не зовсім нормальними, бо я опікуюся безпритульними тваринами. Але мені байдуже, бо жодних норм чинного законодавства, загальнолюдської та християнської моралі я не порушую і це мій вибір. За декілька років жоден з моїх підопічних не став загрозою для людей. Мій досвід показує, що сита і соціалізована тварина загрози не становить. Але за ці роки страшною смертю від отруєння померло багато моїх подопічних: Білочка, Бадді, Маргоша, Рекс, Жоржик , Рижулька, Муха, Бонні і інші. Діти моїх друзівта їх друзі опікувалися собаками, їх тоже вже немає в живих. Собаки були абсолютно неагресивними, просто комусь стало мало місця на землі. Коли Шарик не прийшов, діти двору обшукали всі посадки, знайшли його вже неживим, самі похоронили та ходять на його могилу. Інша собачка помирала в муках на руках хлопчика, вони з мамою намагалися її врятувати, але не вдалося. У хлопчика був стрес. Який посил дорослі дають дітям такими вчинками?

 5. Переглянувши упереджений і однобокий сюжет по ТВ-5 щодо боротьби з безпритульними собаками та прочитавши замітку з цієї ж проблеми в іншому виданні, хочу залишити і свій коментар, бо все якось каламутно. Ознайомившись з вимогами, висунутими до потенційної організації, з 1 пунктом погоджуюсь повністю: відловити, стерилізувати, чипувати. Але ми переходимо до пункту 2: розмістити до притулку, надавши відповідний акт. Погоджуюся з автором листа, що таких притулків немає. А передавши тварину іншій організації, ви передаєте відповідальність за неї, а вони можуть робити з нею, що завгодно. Акт – це лише документ для звітності, куди витрачаються кошти програми, збереження життя тварин він не гарантує. Включивши логіку і здоровий глузд приходимо до висновку, що за 600 гр. стерилізувати, привити та чіпувати тварину, а потім утримувати 5-12 і більше років, ну це просто альтруїзм та благодійність. Якщо були б такі організації, до них би черга стояла. Виходить, що пункт 1 придуманий лише заради пункту 2.
  Наступна інформація про те, що 3 організації зробили заявку на надання подібних послуг. В Пологах притулку немає, стерилізаційного пункту теж. Можливо нещодавно відкрита ветеринарна клініка зможе стерилізувати тварин. В Запоріжжі притулку немає, стерилізаційного пункту теж, волонтери це роблять за рахунок пожертв. І випливає Харків. Притулок є, тварин тримають 2 тижні (зоозахисники говорять про 2-3 дні), потім знищують. Чужі собаки, як і чуже сміття нікому не потрібні. На сайті Харківської міськради розміщено петицію про зміну формату роботи притулку про прикладу Львова.
  Складається враження, що все робиться для того, щоб заключити договір з Харківською організацією. Тільки коли на вулицях нашого міста з’являться стерилізовані і чіповані тварини, можна говорити, що все відбувається цивілізовано, інше – від лукавого. Давайте хоч спробуємо. Львів, Одеса, Житомир, Бердянськ, Черкащина ідуть цим шляхом. В Одесі в центрі міста біля фешенебельного ресторану стоять будки в яких живуть стерилізовані собаки і нікому не заважають. Я думаю, що місця в нашому місті вистачить для всіх.

 6. Господи, ну зробіть хоч щось, щоб було по-людські.Ну давайте хоч спробуємо дати бідним тваринам шанс на життя.

 7. Посмотрела сюжет по ТВ-5. Всех собак, которые попали в сюжет, вижу каждый день утром и вечером. Самое большее в чём они были замечены, это полаять на других собак, те, что в центре города иногда могут погнаться за машиной. Ну чем они мешают? Наверное некоторым даже своим присутствием. В сюжетах из зоны АТО часто видим собак и котов, которые находятся в зоне боевых действий вместе с воинами. Многих бойцы забирают с собой. Люди, которые видят смерть, ценят жизнь в разных её проявлениях.

 8. Законопроект, принятий за основу на початку квітня 2017р., передбачає суттєве посилення адміністративной та криминальной відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Цей законопроект – ще один крок в бік визнання цінності добробуту тварин, це ще один крок до більш людяного суспільства. Таким чином, влада хай думає як поводитись з тваринами у Пологах, а не аби здихатись тварин. Чомусь у всіх склалась така думка. Я проживаю по вул.Східній і не смійте ничого поганого зробити тваринам , які там знаходятся. Суспільство бере на контроль.

 9. Законопроект, принятий за основу на початку квітня 2017р., передбачає суттєве посилення адміністративной та криминальной відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Цей законопроект – ще один крок в бік визнання цінності добробуту тварин, це ще один крок до більш людяного суспільства. Таким чином, влада хай думає як поводитись з тваринами у Пологах, а не аби здихатись тварин. Чомусь у всіх склалась така думка. Я проживаю по вул.Східній і не смійте ничого поганого зробити тваринам , які там знаходятся. Суспільство бере на контроль.

 10. В державі Україна представники влади з людьми поводяться гірше чим з тваринами, то якої поваги від влади ви чекаєте до собак? Ментовські реформи пішли на користь, слава Україні!
  https://www.youtube.com/watch?v=U2tPiZrkiSA

 11. Информация из интернет-изданий города Запорожья. Для полной очистки завода от бродячих животных, руководство «Коксохима» наняло профессиональных «живодеров». По информации сотрудников завода, на днях на территории завода появилась бригада харьковских «специалистов», оснащенные сетками для ловли животных. Пару попавших под зоркое око собаколовов» животных заводчанам удалось спасти. О судьбе тех животных, кто попался в сеть собачников, не известно. Но рабочие уверенны в самом печальном варианте.
  А вот и комментарии людей, которые знают о методах работы так называемых харьковских специалистов:
  Беда, добрались до бедных животных живодёры из Харькова. В Харькове почти всех собак уничтожили, ежегодно усыпляют тысячами (более 98% попавших к ним животных) так ещё и по другим городам суются убивать. Всё мало им денег на крови несчастных животных.
  Вместо действительного вклада в экологию города , их выкидывают на ветер, оплачивая услуги харьковской живодерни. Харьковские отлавливают контактных, зачастую уже стерилизованных! собак, а харьковская живодерня отвечает, что животные не прошли карантин….. СОБАКИ ВСЕГДА БУДУТ ТАМ, ГДЕ ЕСТЬ ЛЮДИ и на место отловленных, отравленных придут новые на эти “зачищенные территории”.

  • А ось тепер все стало на місця. Тобто пологівських собак заберуть ніби в притулок, але вони не пройдуть карантин і їх знищать. Ні про які стерилізацію, вакцинацію та чіпування мова навіть не йде. І всі задоволені: живодерня отримала притулок, а міська влада ніби-то вирішила питання безпритульних тварин гуманним шляхом. Не дуріть нас.

 12. Стерилізація безпритульних тварин – єдиний гуманний спосіб забезпечити спокійне і мирне співіснування людей та безпритульних тварин в наших містах. Стерилізовані тварини можуть жити у дворах під опікою людей, не створюючи при цьому жодних занепокоєнь, вони не допускають на цю територію інших тварин і не розмножуються, таким чином їх чисельність утримується під контролем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут