“З Україною крізь віки”: фото нашого земляка в унікальному календарі

0
1

У суботу, 18 лютого, в Запоріжжі відбулася презентація унікального календаря “З Україною крізь віки”. Її приурочили до другої річниці виходу наших військ з оточення на Дебальцівському плацдармі. На презентацію завітали його герої – військовослужбовці, волонтери й інші запоріжці. Повідомляє про це “Індустріалка“. Побував там і наш земляк  Максим Стороженко разом з мамою та сестрою.

1487429773_4

Як зізнався сам хлопець, для нього запрошення на зйомки для календаря стало несподіванкою.  Цей 22-річний артилерист 55-ї бригади, як і його бойові побратими, не звик красуватися на екранах телевізорів чи шпальтах газет.1487430784_16810391_1426317357402192_1244514645_o

Для цього скромного чарівного хлопця війна почалася в 19 років. За майже три роки АТО він у складі першої гаубичної батареї 55-ї бригади побував у багатьох гарячих точках Донбасу: Слов’янськ, Попасна, Красний Лиман, Лисичанськ. Але більше всього сивини на скронях Максима додала зимова ротація в Дебальцеве 2015 року.

Тоді запорізькі артилеристи разом з іншими військовослужбовцями ЗСУ потрапили в оточення. Там вони втратили своїх двох друзів – Євгенія Дужика і Олександра Говоруху. Дивом боги війни вибралися з котла живими і майже неушкодженими. Вночі 18 лютого рівно два роки тому їх зустрічали біля КПП 55-ї бригади сотні запорожців.

– Ми хотіли одного – щоб війна не прийшла сюди, де наші сім’ї, наші будинки. Ми бачили ці зруйновані будинки, дітей, які залишилися без матерів і батьків, – каже Максим. – Календар цей потрібен, перш за все, для того, щоб люди бачили тих, хто не злякався і став на захист нашої землі, нашої Батьківщини. Приємно, що нас бачать, чують, знають. Ми такі ж звичайні люди, як ви, які тримаєте цей календар у руках.1487429770_img_1853

Календар являє собою збірник фотографій наших героїв – хлопців, які ціною свого життя сьогодні захищають Україну, які борються за нашу спільну незалежність і державність, які беруть участь в антитерористичній операції.

Як розповіла ідейна натхненниця проекту волонтер Олена Ярошенко, для всіх українців новий рік починається 1 січня, однак для багатьох хлопців нове життя почалося саме в лютому: 2014 року – Майдан, 2015 року – вихід з Дебальцівського котла. Тому  календар починає свій відлік з лютого і закінчується лютим 2018 року.1487429794_img_1882

Відбирали героїв для календаря також ретельно – це запорізькі воїни різних підрозділів. І про кожного з бійців, за словами Олени Ярошенко, можна написати окрему історію, про деяких – навіть книгу.

– Коли ми дізнавалися кожну історію, ми плакали, ми дивувалися, ми захоплювалися. Ми дивувалися, як у хлопчаків, які виросли на комп’ютерних іграх, на книгах Олександра Дюма, стільки мужності, стільки сили, стільки стійкості, – поділилася емоціями волонтер.

Кошти, виручені від продажу календарів, будуть спрямовані на протезування пораненого сапера 23-го окремого мотопіхотного батальйону “Хортиця” Євгена Редько, а також на допомогу українським військовослужбовцям. Придбати історичний календар можна у центрі мистецтв “Арт-Простір” (пр. Соборний, 142, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека) або в комітеті волонтерів при ЗОДА у Олени Ярошенко (067-875-85-85).

Фото: “Індустріалка“.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут