Вселенська батьківська поминальна субота

0
7

pominalnaja-subbota

18 лютого – вселенська батьківська поминальна субота

У православній церкві служби за померлих відбуваються майже цілий рік, але є в православному календарі кілька особливих дат для поминання. Вони називаються батьківськими суботами.

У ці дні церква соборно молиться за померлих православних. Серед них, у першу чергу, наші батьки. Поминати своїх батьків і матерів – обов’язок кожного християнина. Адже саме через цих людей Бог дарував нам життя.

У православному календарі на 2017 рік помічені такі дні поминання померлих:

Вселенська поминальна субота (м’ясопусна) – 18 лютого,

субота 2-го тижня Великого посту – 11 березня,

3-ї седмиці – 18 березня,

4-го тижня –25 березня,

Радониця – 25 квітня,

поминання покійних воїнів – 9 травня,

Троїцька неділя – 3 червня,

Дмитріївська неділя – 28 жовтня.

Заупокійні моління найбільш посилюються в дві вселенські суботи: батьківську (м’ясопусну) суботу, 18 лютого, і в суботу перед Трійцею. У ці дні церква запрошує всіх до посиленої молитви про померлих рідних і чужих, знаних і незнаних, різного віку і станів, всіх часів і народів, всіх спочилих, в істинній вірі померлих, явити в повній мірі свою до них братську любов.

Статут призначає велику панахиду, як обов’язкову службу, з поминанням по храмових синодиках і пом’янниках вірян з додаванням «всіх раніше спочилих православних християн». Цим церква нагадує, що, крім улюблених родичів і друзів, є безліч братів у Христі, яких ми, не бачивши, повинні любити і про яких, навіть не знаючи їхніх імен, повинні молитися, щоб не забулося їхнє ім’я на землі.

Як приготуватися до панахиди?

Зазвичай на упокійні богослужіння приносять продукти. Чому? Це свого роду жертва. А вважається, що допомогти душі, що відійшла в інший світ, можна саме молитвою і пожертвами.

У багатьох виникає закономірне питання: які продукти і в якому обсязі? Це залежить від можливостей кожної людини. Але зазвичай приносять хліб, він символізує Христа – «хліб життя» – і цукор (солодощі) як знак солодкого перебування в раю.

Також на батьківські поминальні суботи є традиція готувати коливо – варену пшеницю або рис з медом. Ця страва несе особливе смислове значення. Щоб зерно проросло і принесло плід, його треба посадити в землю. Щоб людині вирости для вічного життя, їй також треба пройти через фізичну смерть і поховання.

І пожертвуванні продукти, і приготування колива важливі. Але найбільш цінними будуть наша участь в панахиді та молитви за покійних. Адже це прояв любові до дорогих нам людей, нашої їм подяки.

Дорогі брати і сестри! Запрошуємо вас 18 лютого, в суботу, о 8.30 в Свято-Покровську церкву розділити братську молитву за покійних родичів, знайомих, воїнів, які поклали своє життя за Батьківщину, та всі спочилих православних християн.

Священик Олександр Шкаран.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут