У Пологівській ЗОШ №4 буде новий дах і не тільки…

1
3

Ремонтні роботи у навчальному закладі вдасться провести завдяки підтримці уряду Німеччини.IMG_9486

Нещодавно ми познайомилися і поспілкувалися з координатором проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Євгеном Лосєвим та молодшим координатором цього проекту Олегом Кравченком. Розмова відбулася в стінах Пологівської ЗОШ №4. Зокрема, Євген та Олег відповіли на питання, які нас цікавили, і розповіли детально про сам проект:

– Організація GIZ працює в Україні вже давно, на її рахунку багато успішних проектів. Так,   у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях за дорученням німецького уряду нині втілюється ініціативи інфраструктурної програми для України – це комплекс програм, які мають на меті підтримати Україну у подоланні кризи на Сході країни. Серед них, зокрема, і проект розвитку соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО. У Пологах багато переселенців, існує потреба у поліпшенні умов для надання їм послуг. Кількість переселенців – ключовий критерій під час вибору об’єкта для проведення ремонтних робіт. Зрештою, це великий плюс і для самих пологівців, адже комунальні установи часто не мають фінансової можливості самостійно зробити ремонт та оснащення приміщень, а GIZ має змогу провести ці роботи.

– На Пологівщині скільки об’єктів для участі в проекті розглядали?

– 8 об’єктів, серед яких були дитячий садок в с.Пологах, школа у с.Федорівці (Чубарівці), 4 міські школи й інші об’єкти.IMG_9492

– З якого з них вирішили розпочати?

– Визначений і погоджений поки що 1 об’єкт – це Пологівська ЗОШ №4.

– А що можете сказати щодо Федорівської (Чубарівської) школи?

– Вона і досі у списку потенційних об’єктів для проведення ремонтних робіт. Проте, сама будівля цієї школи потребує експертизи, і лише після її висновків можна розглядати можливість виконання робіт.

– Давайте зупинимося детальніше на Пологівській ЗОШ №4. Які ремонтні роботи плануєте провести тут?

– Нас не дуже здивував стан цієї школи, є навчальні заклади в області у значно гіршому стані. Енергозберігаючі вікна тут встановлені, система опалення працює добре, у школі тепло. Проте, майже скрізь типові проблеми і тут вони теж є. Це, в першу чергу, неякісно перекритий дах, відсутність системи водовідведення, через що мокріють стіни, помітні сліди протікань на стелі, протікає вода у підвали. Тож, мова йде про ремонт даху і встановлення системи водовідведення. Також потрібно замінити усі вхідні двері, аварійні виходи обладнати системою «антипанік» і відремонтувати сантехнічні вузли. Ці роботи потребують значного фінансування, проте їх проведення допоможе значно покращити умови для навчання пологівських школярів.

– А про утеплення стін мова взагалі не йде?

– Стосовно утеплення фасаду необхідно проводити енергоаудит і вирішувати, чи доцільно це робити. Зараз мода на утеплення, але якщо в будівлі нормальна ізоляція стелі, підлоги, встановлені енергозберігаючі вікна, є хороша система опалення і немає втрат тепла, то цього достатньо, щоб дотримуватися норм температурного режиму.

– У скільки обійдуться заплановані ремонтні роботи? Коли вони почнуться і коли мають закінчитися?

– Кошторис складено, але розголошувати цю інформацію ми не маємо права, адже нині ще не завершилися тендери. За графіком ремонтні роботи мають початися у квітні, проте деякі з них не можуть відбуватися одночасно з навчальним процесом. Тому вони, скоріш за все, найактивніше триватимуть під час літніх канікул. До нового навчального року плануємо закінчити.

– Чи є гарантія того, що роботи будуть виконані повністю, якісно?

– Організація, яка розробляла проект, здійснюватиме авторський нагляд за проведенням будівельно-ремонтних робіт, контролюватиме хід їх виконання безпосередньо з представниками GIZ. Німецька організація співпрацює лише з надійними компаніями-підрядниками, до яких ми ставимо дуже високі вимоги. Детально перевіряється відповідна документація (сертифікати, фінансові довідки і т.д.). Компанія має займатися саме будівництвом і не менше, ніж останні два роки. Ми маємо бути впевнені, що за роботу візьмуться професіонали-будівельники, а не якась невідома фірма, яка існує в реальності тільки на папері. Насправді, компаній, які відповідають вимогам, не так багато. Але ми їх обов’язково знаходимо.

Спілкувалася Наталія Осипенко.

Фото Миколи Дрючечка.

 Довідка. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. GIZ працює більше ніж в 130 країнах світу, зокрема з 1993 року в Україні. Пріоритетними напрями співпраці Німеччини та України є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямків, німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

1 коментар

  1. Юра Єнакієвський, з діючим нардепом нашим земляком, “бабки” на цьому, та подібних об’єктах вже “відмивали”, то може хоч німці свої гроші проконтролюють.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут