У Пологах успішно діє Школа юного фізика

0
0

Згідно із спільною угодою між відділом освіти, молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації, гімназією «Основа» та Запорізьким національним університетом, на базі гімназії п’ятий рік працює Пологівська школа юного фізика.P1000968

Основною метою Школи юного фізика є підвищення якості освіти учнівської молоді, формування інтересу  до природничих наук та фізики зокрема. З деканатом фізичного факультету Запорізького національного університету узгоджуються плани проведення семінарів, практичних занять та лабораторних робіт.  Організовується  підвезення слухачів школи до  Запорізького національного університету для виконання лабораторних робіт у лабораторіях фізичного факультету університету.  До роботи школи юного фізика залучено 75  учнів  9 – 11 класів навчальних закладів району, а саме: гімназії «Основа», колегіуму № 1, СРШ № 2, ЗОШ № 4, Пологівського НВК, Кінськороздорівського НВК, Басаньської, Новоселівської, Семенівської  та Шевченківської ЗОШ.

Поряд з організацією та проведенням навчальних занять, з ініціативи декана нашим учням пропонували екскурсії до музеїв, на підприємства. Так, наші юні фізики ознайомились з історією створення, продукцією заводу МоторСІЧ, відвідали музей заводу та музей ретро-автомобілів «Фаетон», гідроелектростанцію «ДніпроГЕС».

У 2016 році, окрім вивчення фізики, учні отримали можливість додатково вивчати предмети, а саме:  математику, інформатику та астрономію в рамках Пологівської школи юного фізика.

Пологівська школа юного фізика дала можливість учням  розширити свої знання з фізики, ознайомитись з роботою лабораторій на фізичному факультеті, виконати лабораторні роботи, які були недоступні у навчальних закладах, ознайомитись з роботою телескопу, дізнатися про студентське життя. Протягом п’яти років з нашими учнями працювали декани фізичного факультету А.П.Добрун, А.М.Андрєєв, В.І.Горбенко, перший заступник декана з навчальної роботи фізичного факультету А.Г.Кулініч А.Г., заступники декана з наукової роботи  О.С.Багрійчук, доцент, кандидат фізико-математичних наук, з профорієнтаційної роботи І.П.Доценко, з виховної роботи П.Ю.Долгорукий завідувач кафедри фізики металів, доктор фізико-математичних наук, професор В.В.Гіржон, завідувач кафедри фізики напівпровідників, кандидат фізико-математичних наук, доцент О.С.Яновський.

Наші учні неодноразово брали участь у профорієнтаційних заходах та зустрічах на базі гімназії «Основа» та фізичного факультету, на яких знайомились з діяльності фізичного факультету Запорізького національного університету та його досягненнями. По закінченні школи учні отримували сертифікати.

Головним досягненням Пологівської школи юного фізика є щорічний вступ учнів до фізичного факультету Запорізького національного університету на бюджетній основі. Навчаються на фізичному факультеті за спеціальностями «Прикладна фізика», «Фізика», «Фізика та астрономія» випускники Пологівської СРШ І-ІІІ ст. №2: Мазецький Ігор, Циценко Максим, Циценко Наталія, Назарова Юлія, Пологівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4: Скитецька Лідія, Турейський Андрій, Пологівського НВК: Хижняк Кирило, Гармаш Євген, Новоселівської ЗОШ І-ІІІ ст.: Медведєв Дмитро, Пацик Андрій, Пологівського колегіуму № 1-  Кущ Ольга, Чубарівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Чорний Дмитро. Троє студентів Мазецький Ігор, Циценко Максим та Турейський Андрій навчаються в магістратурі фізичного факультету. Більшість учнів, слухачів школи юного фізика, вступили до вищих навчальних закладів на технічні спеціальності.

Користуючись нагодою, звертаюсь до школярів та їхніх батьків з пропозицією вступити до  Пологівської школи юного фізика, бо саме такий крок підвищить ваш шанс на вступ у вищі навчальні заклади технічного спрямування.

Ніна Терещенко,методист районного методичного кабінету.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут