Прокурор Куценко долучає нові докази про причетність представників Нацбанку до порушень на суму 17,3 млрд. грн.

1
0

2 фото р-н

Нові документи з інформацією про можливу причетність представників Національного банку України до вчинення умисних дій, які призвели до стійкої фінансової неспроможності АТ «Банк «Фінанси та Кредит», штучного знецінення та заниження вартості активів цього банку та нанесення шкоди державі на суму близько 17,3 млрд. грн., надійшли до ГПУ, САП та НАБУ від прокурора Генеральної прокуратури України Владислава Куценка.

У вказаних документах мова йде про штучне знецінення активів АТ «Банк «Фінанси та Кредит» з 45 млрд. грн. до близько 10 млрд. грн., що, у свою чергу, призвело до нестачі ліквідаційної маси банку, наслідками чого стали масові невиплати вкладникам та завдання шкоди державі на суму близько 17,3 млрд. грн.

Сам Владислав Куценко з цього приводу заявив, що подав зазначені документи на виконання своєї обіцянки підсилити конкретними фактами і додатковими доказами ініційовану ним же, так звану, справу «Гонтаревої», після її реєстрації правоохоронцями в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

При цьому прокурор звернувся до української громадськості, вкладників та представників фінансового сектора, а також до своїх земляків із Запорізької області, які постраждали внаслідок ліквідації банків, з проханням взяти участь у підсиленні справи «Гонтаревої» і передати (надіслати) до прокуратури для долучення до кримінального провадження №52017000000000006 наявні на руках документи та інші докази, які можуть підтвердити причетність посадових осіб НБУ до штучного знецінення або заниження вартості активів ліквідованих банків.

На думку прокурора Куценка, голова Нацбанку Гонтарева має всі перспективи відповісти за законом за крах фінансової системи України, оскільки доказова база, передана правоохоронцям, вказує на те, що протиправні рішення приймалися саме в кабінетах Національного банку України.

В інтересах слідства більш детальна інформація наразі не розголошується. Як повідомлялось раніше, 3.01.2017 року Національне антикорупційне бюро України на підставі рапорту прокурора Генеральної прокуратури України Владислава Куценка зареєструвало кримінальне провадження проти голови Нацбанку України В.О. Гонтаревої та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб К.М. Ворушиліна щодо можливих маніпуляцій з активами ліквідованих банків на суму близько 315 млрд. грн. та внесла відповідні відомості до ЄРДР за №52017000000000006.

Іван ЛЮДСЬКИХ.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут