Облрада виділяє гроші на будівництво водопроводу для полігону побутових відходів у Пологах

0
1

Цього року облрада виділяє рекордну суму на будівництво і реконструкцію полігонів твердих побутових відходів в районах області.

150372_copy Більше 20 млн. грн. планують цього року виділити депутати Запорізької обласної ради на будівництво і реконструкцію полігонів твердих побутових відходів в районах Запорізької області.

Так, відповідно до рішення обласної ради від 26.01.2017 № 56 до Переліку заходів і завдань регіональної програми будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів інфраструктури, соціально-культурного та екологічного призначення на період до 2020 року по Запорізькій області, цього року за рахунок коштів обласного бюджету 4,2 млн.грн. передбачено на будівництво полігону твердих побутових відходів в місті Гуляйполе і 419 тис.грн. – на будівництво водопроводу для полігону побутових відходів у місті Пологи.

Отходы

Крім того, 1,6 млн.грн. депутати планують виділити з обласного бюджету на реконструкцію існуючого полігону твердих побутових відходів загальною площею 4,9 га з будівництвом цеху по їх сортуванню і пакетуванню в місті Оріхів.

Регіональною програмою будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів інфраструктури, соціально-культурного та екологічного призначення цього року також передбачається виділення з обласного бюджету 556 тис.грн. на будівництво полігону твердих побутових відходів міста Токмак, 1 млн.грн. – на будівництво полігону твердих побутових відходів загальною площею 12 га з будівництвом цеху по їх сортуванню і пакетуванню в смт Комишуваха Оріхівського району; 523 тис.грн. – на будівництво полігону твердих побутових відходів поблизу смт Розівка Розівського району та 1,6 млн.грн. – на реконструкцію та розширення полігону твердих побутових відходів                              КП «Чернігівське ВУЖКГ».

Та наймасштабніші роботи заплановані на землях Сонячної селищної ради Запорізького району. На будівництво полігону твердих побутових відходів № 3 в 2017 році планують направити 24,7 млн.грн., в тому числі 12,7 млн.грн. – за рахунок обласного бюджету.

В 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету по проектах, фінансування яких здійснювалось в рамках Регіональної програми будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів інфраструктури, соціально-культурного та екологічного призначення по Запорізькій області було передбачено 5 млн.грн. на будівництво полігону твердих побутових відходів № 3 на землях Сонячної селищної ради Запорізького району. На жаль, УКБ Запорізької облдержадміністрації не освоїв із цієї суми жодної копійки.  Не склалось і з виготовленням проектно-кошторисної документації на об’єкт «Реконструкція та розширення полігону твердих побутових відходів КП «Чернігівське ВУЖКГ». Виділені обласною радою на ці цілі 126,8 тис.грн. залишились неосвоєними. А із передбачених в обласному бюджеті 2016 року 299,8 тис.грн. на будівництво полігону твердих побутових відходів в м. Гуляйполе освоєно лише 7,9 тис.грн..

На будівництво полігону для поховання твердих побутових відходів в м.Кам’янка-Дніпровська минулого року було передбачено 6,5 млн.грн., освоєно 3,5 млн.грн. На придбання сміттєвозу для обслуговування цього полігону депутати передбачили 1 млн. грн., освоєно – 998 тис.грн.

На будівництво полігону твердих побутових відходів в с.Велика Білозерка Великобілозерського району із передбачених в обласному бюджеті 954,5 тис.грн. освоєно 736 тис.грн.. Роботи з будівництва полігону завершені, планується ввести в експлуатацію в березні 2017 року.

Разом з тим, 2,25 млн.грн., виділені депутатами Запорізької облради на придбання машин для збору, транспортування та складування твердих побутових відходів у м. Мелітополі повністю освоєні. За ці кошти був придбаний екскаватор-навантажувач для виконання робіт на полігоні ТПВ.

–  Позиція всього депутатського корпусу: всі кошти екологічного фонду повинні «працювати» на покращення екологічної ситуації територій. І, в першу чергу, на облаштування цивілізованих полігонів для складування, сортування і утилізації відходів, – відзначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак і запевнив, що цього року депутати облради беруть процес будівництва і реконструкції полігонів в районах Запорізької області під особистий контроль, аби не перетворювати процес на довгобуди.

Джерело: http://www.rada.zp.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут