Коли забудеш рідну мову, забудеш душу ти свою…

0
2
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Історія свята, на жаль,  дуже трагічна. Тому святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти.

21 лютого 1952 року в Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні. Свято  стало традиційним.

Це один із тих днів, коли коженмаєзмогувідчути себе частиною великого, гордого, нескореного  народу, посіяти у своємусерціхоча б одну зернину любові до рідноїмови. Це свято об’єднує українців у одну велику, дружну сім’ю.

         Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Пологівській СРШ І – ІІІ ступенів №2.  Впродовж дня учні та вчителі школи взяли участь у акції «І крізь віки  до нас поети промовляють, і мудрості своєї нас навчають». Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст учасників акції:

Коли забудешріднумову, забудеш душу ти свою.
(Володимир Сосюра)

Учні 5 – 9 класів взяли участь у мовознавчій вікторині, яка пройшла під девізом: «Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхається».  Учасники команд «Мовознавці» та «Словограй» активно відповідали на запитання, продовжували прислів’я, складали пазли з фразеологізмів, відгадували загадки, змагалися у вправності вимови скоромовок. Жваво пройшов конкурс «Показуха», коли учасник мав показати за допомогою жестів зміст  поданих фразеологізмів. Багато чудових слів було сказано про мову, про любов до неї, про її значущість у житті народу. А учасники заходу  запалили ще один вогник любові до рідної мови у своєму серці.

Ксенія Сторчак, член учнівського самоврядування «Прометей»

Пологівської СРШ  І-ІІІ ст.№2

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут