Електронний сервіс ДФС України «Електронний кабінет платника» дозволяє отримати громадянам довідку про свої доходи, не виходячи з дому

0
10

lichnyy_klyuch_ecpВідповідно до Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 1 квітня мають задекларувати свої доходи за попередній рік шляхом подання електронної декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

«Дозволяє економити час та  значно спрощує процедуру отримання громадянами довідки про суми виплачених доходів та утриманих податків електронний сервіс «Електронний кабінет платника», який працює на веб-порталі Державної фіскальної служби України. Вхід до особистого кабінету здійснюється за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення з використанням електронного цифрового підпису, який за 10 — 30 хвилин можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів. Зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, або в банківських установах та організаціях», — зазначила в.о. начальника Пологівської ОДПІ ОДПІ Світлана Савченко.

Пологівська ОДПІ звертає увагу на те, що фізичні особи можуть отримати довідку про свої доходи в Електронному кабінеті платника, дотримуючись наступної покрокової інструкції:

1. Зайдіть на головну сторінку Електронного кабінету платника (ЕКП)   (через веб-портал ДФС України: http://sfs.gov.ua/ або  набравши в адресному рядку браузеру: http://cabinet.sfs.gov.ua).

2. Увійдіть в особистий кабінет з використанням електронного цифрового підпису, який можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (безкоштовно — в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (http://acskidd.gov.ua/), або в банківських установах та організаціях).

Організації та установи, які видають електронний цифровий підпис:

·        АЦСК ІДД ДФС України

·        АЦСК органів юстиції України

·        ЦСК Укрзалізниці

·        АЦСК «MASTERKEY» ТОВ «АРТ-МАСТЕР»

·        АЦСК TOB «КС»

·        АЦСК ДП «УСС»

·        АЦСК Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк»

·        АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк»

·        Акредитований центр сертифікації ключів Збройних Сил

·        АЦСК Державної прикордонної служби України

·        АЦСК ринку електричної енергії

·        АЦСК TOB «Центр сертифікації ключів «Україна»

·        АЦСК Державної казначейської служби України

·        Акредитований центр сертифікації ключів ПАТ НДУ

·        АЦСК «eSing» ТОВ «Алтерсайн»

·        ДП ‘Український інститут інтелектуальної власності’

Для отримання електронного цифрового підпису в АЦСК ІДД ДФС України необхідно надати такі документи:

·        заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписувача, у двох примірниках;

·        копія паспорта (копія посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання, засвідчена підписом власника, або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (для іноземних громадян);

·        копія картки платника податків*

* — у разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копія картки платника податків не подається.

Адреси пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС України у Запорізькій області:

— м. Запоріжжя, вул. Паркова, буд. 4а, 1-й пов., тел.: (061) 219-06-27;

— м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд. 31, каб. 103, тел.: (0619) 422920;

— м. Бердянськ, просп. Праці, буд. 20, каб. 219, тел.: (06153) 38663

Режим роботи: пн – чт з 9:00 до 18:00, пт з 9:00 до 16:45

обідня перерва: з 13:00 до 13:45

3. Для входу в Особистий кабінет оберіть особистий електронний ключ.

4. У нижньому полі введіть пароль для ключа та натисніть кнопку «Увійти». Якщо ключ дійсний, на екрані з’явиться напис «Ключ зчитано».

5. Після ідентифікації оберіть розділ«Заяви, запити для отримання інформації».

6. В даному розділі оберіть «Запит про суми виплачених доходів з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи…»

7. У формі Запиту заповніть всі реквізити.

Увага! Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

8. Підпишіть запит та надішліть його.

9. Оберіть спосіб отримання відповіді.

У відповідь на відправлений запит надійде електронна квитанція, що свідчить про успішну доставку запиту на обробку. Квитанцію можна переглянути перейшовши за вкладкою «Вхідні документи».

За результатами обробки запиту до особистого електронного кабінету платника податків надходить «Відповідь про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків», яку можна переглянути, перейшовши за вкладкою «Вхідні документи».

Наглядно з роз’яснювально – презентаційним матеріалом «Як фізична особа може отримати довіку про доходи в Електронному кабінеті платника» можна ознайомитись на сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області у розділі «Анонси» (http://zp.sfs.gov.ua/fnonsi-ark/), а також на сторінці ГУ ДФС у Запорізькій області у соціальній мережі Facebook (http://www.facebook.com/sfs.zp/).

З проблемними питаннями щодо користування Електронним кабінетом платника можна звертатись за телефоном  0800 501007 або писати на поштову скриньку infozvit@sfs.gov.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут