З 1 лютого здешевшає ряд ліків (перелік)

1
24

МОЗ встановило державне регулювання цін на лікарські засоби.VZ_29-30__Stranitsa_03_Izobrazhenie_0001-1-548x407

В Україні здешевшають 89 видів лікарських засобів, гранично-оптові ціни на які затвердило Міністерство охорони здоров’я за дорученням уряду.

“Від 1 лютого реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (оптової та роздрібної) та ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%. Уряд встановлює максимальну гуртову торговельну надбавку на продаж ліків 5% з урахуванням усіх податків та зборів та максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15% з урахуванням усіх податків та зборів”, – ідеться в повідомленні МОЗ.

Держрегулювання застосують до ліків за трьома напрямами – серцево-судинні захворювання (65% від загальної смертності в Україні), цукровий діабет другого типу (хворіють 1 млн українців), бронхіальна астма (суттєво впливає на якість життя 210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

“Референтну ціну на ліки в Україні встановлено залежно від цін на подібний лікарський засіб у п’яти сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Визначення граничної оптово-відпускної ціни відбувається шляхом визначення найменшої референтної ціни одиниці лікарської форми кожної сили дії значень вибірки відповідних цін у референтних країнах з офіційних джерел уповноважених державних органів референтних країн”, – уточнили в МОЗ.

 

Також обіцяли запустити програму реімбурсації (компенсації ціни) лікарських засобів українцям, які хворі на діабет, гіпертонію, астму. Ці програми впроваджують урамках глобальної медичної реформи. МОЗ уже затвердило електронний сервіс для повернення людям грошей за ліки.

ПЕРЕЛІК

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут