Якщо поїздка зірвалась: як здати квиток і скільки грошей повернуть?

1
158

На вокзалах та станціях можна повернути кошти за невикористаний квиток. Але це влетить в копійчину. Пасажирам мають відшкодувати повну або часткову вартість білету.

          Для кожного виду транспорту є свої умови. За квитки, придбані онлайн, також повертають кошти, якщо користуватись офіційними сайтами.

            Часто виникає ситуація, коли ви вже придбали проїзний квиток, але змінили плани. Аби не втрачати кошти, можна здати білет і отримати назад гроші. Але на залізниці та автостанції існують правила повернення квитків.

       Журналісти vsim.ua з’ясували як і коли можна здати придбані квитки, що для цього потрібно та скільки повернуть.

         Повернути кошти, витрачені на проїзний квиток на потяг чи автобус, можна у касах повернення платежів. Для цього слід мати з собою невикористаний білет та документ, що посвідчує особу. Але кожен вид транспорту має свої особливості та вимоги до повернення квитків. На вокзалах та станціях розташовані інформаційні стенди з умовами повернення вартості проїзду.

       72806999_cd174c2c3750529594d7e90de214582c_800  Залізниця забирає 32 гривні комісії

Вартість проїзного документу на «Укрзалізниці» складається з вартості квитка та ціни плацкарту (це плата за окреме місце у вагоні, – прим.авт.). Також у вартість документу на проїзд входить страховий збір, податок на додану вартість, комісійний збір за придбання квитка і інші послуги – чай та постіль.   Вартість квитка та вартість плацкарту змінюється залежно від відстані поїздки та категорії потяга і вагона. Вартість “постелі” та чаю також змінюється від приналежності до регіону залізниці та категорії потяга і вагона. Ціна комісійного збору стала – складає 16 гривень по всій залізниці.  У всіх випадках повернення квитка вартість послуг за його придбання та повернення втрачається. Отож, комісійний збір складе вже 32 гривні. Це зазначено в «Правилах перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України». Якщо пасажир здає квиток за добу до відправлення поїзда, то йому повертають повну вартість квитка та плацкарту. Втрачається лише 32 гривні комісійного збору.

         Якщо квиток здається менше, ніж за добу, але більше, ніж за 9 годин до відправлення поїзда, то повертається повна вартість квитка і лише 50% від вартості плацкарту. Якщо ж квиток здають менше 9 годин – повертається тільки вартість квитка. А от ціна плацкарту втрачається повністю. Також можна здати квиток протягом однієї години після відправлення потяга. Тоді повернуть лише 10% від вартості квитка та плацкарту.

     Якщо ж потрібний рейс відмінили чи він дуже запізнюється, то вартість квитка, плацкарту та послуг виплачується повністю. Також коли на шляху прямування потяга виникає затримка, то залізниця має шукати альтернативні можливості, щоб доставити пасажира безкоштовно в найкоротші строки. Але це стосується лише тих випадків, коли поїздку перервано з вини залізниці.

       

808914 23.11.2010 Пассажиры садятся в троллейбус на Садовом кольце в Москве. Алексей Куденко/РИА Новости

На автовокзалі відраховують 11,5 % від тарифу.

        Вартість проїзду в автобусі також складається із кількох одиниць – це вартість проїзду (тариф, страховий збір та ПДВ), автостанційний збір та збір за попередній продаж (якщо беруть наперед). Вартість проїзду визначають від довжини пройденого шляху та класу автобуса. Страховий збір вираховується у відсотках, залежно від виду сполучення. Автостанційний збір складає 11,5 % від тарифу.

     На автостанції розповідають, що повернути повну вартість квитка можна в трьох випадках: коли рейс відмінили, не надали пасажиру місця, яке зазначене в квитку або ж не надали для перевезення автобуса, клас якого нижчий, ніж зазначений на автостанції. Коли пасажир повертає квиток за особистих обставин, то відшкодовується лише частина його вартості на міжміські та міжнародні сполучення. За одну добу до відправлення повертається вартість проїзду, але не відшкодовуються автостанційний збір.

        У разі повернення квитка в строк менше, ніж за добу, але за дві години до відправлення автобуса, то пасажир позбавляється, крім вартості послуг автостанції, ще й 10% від вартості проїзду. Якщо ж квиток здають пізніше, ніж за 2 години, але не пізніше, ніж за 10 хвилин до відправлення, то знімають вартість автостанційних послуг та 20% вартості квитка. Коли ж повертають пізніше, ніж за 10 хвилин до відправлення та протягом 3 годин з моменту відправлення в рейс, компенсується лише 30% від вартості проїзду, крім автостанційного збору. У разі форс-мажору,  якщо в дорозі стаються непередбачувані обставини, наприклад, людині стало погано  чи вона захворіла, також можна вимагати компенсації.

     Наприклад, можна вийти з потяга на проміжній станції, зробити зупинку і протягом 10 днів продовжити поїздку. Лише треба буде зробити доплату плацкарту. Але при цьому слід зберегти попередній квиточок. Якщо ж пасажир захворів чи стався нещасний випадок в рейсовому автобусі, то протягом трьох діб від моменту відправлення автобуса мають повернути повну вартість квитка чи переоформити його на інший рейс. У цих двох випадках слід пред’явити довідку від лікаря. Коли ж під час поїздки зламався транспорт, то перевізник має відшкодувати кошти за непройдений шлях на міжміському чи за всю поїздку на приміському сполученні, або ж доставити пасажира до пункту призначення чи пересадити на інший автобус безкоштовно.

355340_20130104093248Якщо купуєте онлайн

      Пасажири, які придбали квиток через інтернет також можуть зробити його повернення. На “Укрзлізниці” є два шляхи: онлайн та через касу. Але в такому випадку кошти повернуть на той рахунок, з якого здійснювалася оплата квитка. Але різні сайти беруть плату за здійснення послуг. При здачі квитка ця плата не повертається. Ситуація з автотранспортом трішки складніша. Коли квиток купувався через інтернет, то маєте справу з перевізником. Тому про відшкодування треба домовлятися з ним. Якщо ж замовляєте на сайті bus.com.ua, який має відношення до роботи автостанцій, то вартість квитка вам відшкодує автостанції.

Джерело: https://vsim.ua/

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут