Велосипедистів прирівняють до водіїв автівок

2
32

Наразі у Верховній Раді на розгляді перебуває законопроект «Про дорожній рух та його безпеку»  за № 5184. Існує велика ймовірність, що цього року  парламентарії ухвалять цей документ. Нововведення, які там містяться, можуть вразити будь-кого. Наприклад, вимоги до велосипедистів кардинально зміняться, а водійські «права» можна буде купити як на базарі.53645-610x407

Ідіотам права не видаватимуть

Правила дорожнього руху хочуть зробити європейськими, а дороги – безпечними. Згідно зі статистикою, Україна є однією з найбільш небезпечних країн для учасників дорожнього руху. За роки незалежності на її дорогах трапилось понад 1 мільйон ДТП, у яких загинуло більше 169 тисяч громадян та було травмовано майже 1 мільйон 200 тисяч. Кожен третій загиблий – дитина або молода людина віком від 5 до 29 років. Саме це спонукало розробити новий проект закону про дорожній рух. Серед можливих нововведень: заборона на так звану агресивну їзду. Хочуть ввести солідні штрафи за образливі жести між водіями. Крім того, автори законопроекту ініціюють ідіот-тест, або, інакше кажучи, перевірку на адекватність для порушників ПДР. Для кандидатів у водії також хочуть ввести не лише медичний огляд, а й психофізіологічне тестування для виявлення розумової та фізичної придатності до керування транспортними засобами.

В автошколі навчатися необов’язково?

Деякі з положень законопроекту викликають не лише подив у фахівців. Згідно із запропонованою авторами проекту закону моделлю, навчатись в автошколі буде необов’язково, оскільки, на їхню думку, потенційні водії зможуть успішно пройти теоретичну підготовку самостійно. Приймати іспити з водіння будуть приватні екзаменатори.

Як відомо, в Україні у 1990-х роках уже існувала підготовка водіїв екстерном, він якої було вирішено відмовитись, оскільки на цьому нагрівали руки міліцейські генерали.

Разом із тим пропонують ускладнити теоретичний іспит (тридцять екзаменаційних запитань замість двадцяти), що неминуче зменшить кількість осіб, що здали іспит із першої спроби, з чого дехто може розраховувати на реальний матеріальний зиск. Для успішної здачі потрібно буде зробити не більше трьох помилок – це складніше, ніж за нинішньою системою (дві помилки у двадцяти запитаннях).

Тому сміливо можна прогнозувати, що кількість осіб, які здали з першого разу, значно зменшиться. А кількість тих, хто шукатиме «вихід із положення» у вигляді хабара – збільшиться.

Бізнес-інтерес

Приймати практичні іспити з водіння будуть приватні екзаменатори. Здати екзамен із теоретичної підготовки також можна буде лише за посередництва екзаменатора. Тобто професія екзаменатора із самого початку стає бізнесом, що саме по собі створює конфлікт інтересів між совістю і грошима.

Оскільки екзаменатори, у першу чергу, будуть конкурувати між собою за клієнтів, є величезний ризик того, що питання принциповості й етики поступляться місцем корисливості й розрахунку. Адже ніхто не захоче отримати славу людини, яка «валить» на екзамені й з якою краще не мати справу.

Закриваючи очі на слабку підготовку кандидатів у водії, багато хто з яких неминуче потрапить у халепу на дорозі, екзаменатори-бізнесмени завжди будуть висіти «на гачку» в новоствореного Національного бюро, тому їм, швидше за все, доведеться віддавати частину прибутку в «чорну касу» за можливість безперешкодної роботи. Це, у свою чергу, ще більше буде розкручувати маховик беззаконня і корупції.

Ще одна стаття, яка має великий потенціал для корупції – залучення приватних інвесторів у систему фіксації порушень Правил дорожнього руху і виплата їм частини «доходу» від стягнутих штрафів. З огляду на той факт, що обсяг даного «ринку» потенційно становить мільярди гривень, у людей «біля годівниці» виникне величезна спокуса залучити у цей бізнес наближені фірми для отримання невеличкого тіньового доходу.

Незважаючи на те, що автори прописують у проекті закону бюджет Національного бюро не менше трьох відсотків від суми, передбаченої на утримання і будівництво доріг державного значення, вони також намагаються проштовхнути розробку екзаменаційних білетів і програмного забезпечення для прийому теоретичного іспиту «за моделлю державно-приватного партнерства».

При цьому як мінімум три учасники даного законопроекту є колишніми працівниками Центру безпеки дорожнього руху й одночасно співавторами нині чинних екзаменаційних білетів, що дає їм право отримувати дохід від їхнього продажу у вигляді авторської винагороди.

Очевидно, дана схема партнерства має на увазі, що витрати буде нести держава, а доходи йтимуть у приватні кишені авторів. Чи є у когось сумніви в тому, що автори законопроекту лобіюють цю норму закону, оскільки не сумніваються, що саме вони або їхні підставні особи переможуть у конкурсі та будуть і надалі отримувати «авторську винагороду» з кишень громадян України.

Автоматика не дружитиме з механікою

Водіям, які складатимуть іспити на авто з автоматичною коробкою передач, буде заборонено керувати автомобілем із механічною коробкою передач (у посвідченні водія буде відповідна примітка).

До навчальних транспортних засобів будуть додаткові вимоги: осьовий люфт у шарнірах механізмів дублювальних педалей не повинен перевищувати 0,3 мм; зусилля на педалях дублювальних механізмів не повинно перевищувати 15 кГс; дублювальні механізми органів керування гальмовою системою та трансмісією не повинні змінювати зусилля спрацьовування основних педалей більше ніж на 5%. Хто і як буде контролювати це «покращення» – у проекті закону не зазначається.

До велосипедистів – особлива увага

Велосипедистів зобов’яжуть використовувати технічно справні та належним чином обладнані велосипеди зі справним гальмом і кермом та встановленими звуковим сигналом і світловідбивачами. Під час руху по дорозі вони повинні бути в застебнутих велосипедних шоломах. А також мати із собою документ, що посвідчує особу. У темний період доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді треба вмикати фару та задній миготливий червоний ліхтар. Якщо велосипед експлуатує причіп, ліхтар червоного кольору повинен бути і на цьому причепі.

Велосипедисту забороняється переїжджати по пішохідних переходах через дорогу, виїжджати лівіше половини правої смуги руху проїжджої частини дороги. Рух по тротуарах і пішохідних доріжках на велосипедах та інвалідних візках дозволяється дітям, підліткам до 14 років та особам з обмеженими фізичними можливостями.

За відсутності велосипедних доріжок чи узбіч рух по тротуарах дозволяється за умови, що це не створить жодних перешкод або небезпеки для пішоходів. У місцях з інтенсивним рухом пішоходів велосипедисти повинні спішитись та вести транспортні засоби в руках.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Куди не глянь, всюди “зрада”, “всьопропало” і т.д і т.п. Самі привчили “чинуш” до хабарів, а тепер на кожному кроці нас підстерігає корупція та хабарництво. НЕ треба давати, тоді і брати не будуть! А ще треба вивчати не тільки законодавство хоча б основні моменти, а й ті ж самі Правила дорожнього руху, тим більше в інеті купа сайтів де можна перевірити свої знання з ПДР. Але у більшості в голові засіла думка: “та навіщо його вчити, я краще дам грошей…”. А велосипедистів давно вже треба змусити вивчати ПДР та дотримуватись їх.

  2. Щодо “нововведень” для велосипедистів, а саме про наявність документів та носіння велошлему, то пішли вони в сраку! Хай навіть і не мріють! Як їздив без шолома, так і буду їздити без шолома! Ще й своїх дітей цьому навчу! КРАПКА!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут