У Вербовому Меланка ходила – козу водила (ФОТО)

0
50

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), – Щедрий Вечір. Це – залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем – це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об’єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір, або свято Меланки.IMG_1436

Останнє свято з серії новорічних – Старий Новий рік, має безліч цікавих обрядів і традицій для святкування.  Так склалося історично, що довгий час святкування Різдва  було заборонено. Тому деякі обряди стали забуватися. На щастя, сьогодні народні традиції стали відроджуватися. Саме це собі за мету поставили працівники та учасники художньої самодіяльності Вербівського СБК, показуючи людям красу народних обрядів – меланкування та водіння ози. Адже тільки на народних традиціях можна виховати справжніх українців.
Костюмоване театралізоване різдвяне дійство 13 січня представлене увазі жителів села Вербове. Коза із Козоводом, Василь з Меланкою,  Піп, Лєкарь ходили по сільських дворах, прославляючи Різдво Христове, вітаючи з Новим роком та бажаючи господарям щастя та здоров’я. Люди з радістю зустрічали вертеп, щиро дякуючи за привітання та щедро частуючи.

Марина Харченко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут