Шановні мешканці м. Пологи та Пологівського району!

0
52

23826-1

Віднині скористатися безоплатною правовою допомогою Мін’юсту та безоплатним адвокатським захистом у судових справах зможе досить суттєва кількість громадян.  5 січня 2017 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», внесені з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (далі –БВПД).

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько  20.000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в нашому місті.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій та іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги:

  • по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів (до змін, право на БВПД мала особа, якщо її дохід не перевищував одного прожиткового мінімуму);
  • по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна у Бердянському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділах Бюро правової допомоги, що знаходяться в м. Гуляйполе, смт Більмак, м. Пологи, м. Приморськ, смт Чернігівка. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів.

Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за адресою: Запорізька область, м. Пологи, пров. Некрасова,  2,  2-й поверх або за телефонами (06165) 2-21-25.

А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно) або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут