Прокурор Куценко дав старт розслідуванню проти голови Нацбанку Гонтаревої

2
24
Прокурор Генеральной прокуратуры Украины Владислав Куценко на брифинге в Киеве, 23 марта 2016 г.

Наш земляк, прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко ініціював порушення кримінального провадження проти голови Національного банку України Валерії Гонтаревої  за фактами зловживань у банківській сфері.

На підставі його рапорту Національне антикорупційне бюро України зареєструвало кримінальне провадження за частиною 3 ст. 365-2 Кримінального кодексу України та розпочало розслідування діяльності службових осіб Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52017000000000006.

Фото Гонтаревої

У рапорті Владислава Куценка йдеться про махінації з активами ліквідованих банків на суму близька 315,6 млрд. грн. та про можливу причетність до таких махінацій очільниці НБУ та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Коментуючи початок розслідування наш земляк заявив:

«Гонтарєва має відповісти за махінації з фінансами та за знецінення національної валюти. Ви подивіться на черги вкладників, яким не виплачують борги, один за одним «лопаються» банки, курс гривні продовжує падати. Все це сфера відповідальності Гонтаревої.

Підписавши рапорт я підняв руку на особу, що має серйозні зв’язки та підтримку в багатьох владних кабінетах. Але я не боюсь та готовий іти вперед. Ми нікому не повинні дозволити зам’яти та закрити цю справу, та в черговий раз врятувати Гонтареву від відповідальності.

Тому, прошу всіх, громадськість, народних депутатів України, представників фінансового сектору  простих вкладників та інших осіб здійснювати громадський контроль за проведенням цього розслідування».

Наразі у вказаній справі розслідування вже розпочалось. Його здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України.

Санкція частини 3 ст.365-2 Кримінального кодексу України може передбачати позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Іван ЛЮДСЬКИХ

 

2 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут