Пологи крокують назустріч реформам

0
76

03У Пологах триває процес громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Протягом двох днів, 25-26 січня, проведено три зустрічі, які відбулись на підприємстві ТОВ «Дніпрокераміка», у КУ «Пологівський колегіум №1» та в «Пологівській спеціалізованій різнопрофільній школі №2».

Згідно затвердженого графіку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад, міський голова Юрій Коноваленко разом із робочою групою, до складу якої увійшли: секретар ради Людмила Сова, секретар виконкому Оксана Ковалевська, депутати міської ради Олександр Добровольський, Павло Бабич та член виконкому Олександр Савічев, проводять зустрічі з жителями міста.

 У ході зібрань міський голова пояснює пологівцям чому виступив ініціатором щодо об’єднання територіальних громад, розповідає про переваги і наслідки такої реформи. Найголовніший плюс об’єднання територій, за словами Юрія Коноваленка – це отримання додаткових фінансових можливостей для нашої території. Адже, держава гарантує об’єднаним громадам грошові субвенції на розвиток інфраструктури у перші три роки з моменту об’єднання. В подальшому громади повинні ставати самостійно фінансово спроможними.

 “Ми зробили попередні розрахунки, щодо того який бюджет мають сільські ради і місто. Для прикладу, в 2017 році ми запланували доходи міського бюджету на рівні 27 млн. грн. Якщо об’єднаємося з 10-ма сільськими радами, то доходи бюджету громади, разом з коштами, що держава дає на освітню, медичну субвенції та інше, складуть – 210 млн. грн. Разом з тим, звичайно розуміємо, що виростуть в рази і видатки. Але ми порахували, що у нас залишиться мільйонів 35-50 на інфраструктурні проекти: це дороги, будинки, їх ремонти та утеплення. Відмовитися від такої державної підтримки було б не правильно”, – пояснював Юрій Коноваленко.

 На території об’єднаної громади залишатиметься 60 % ПДФО, що також є великим плюсом для наповнення місцевого бюджету. Наразі такої можливості немає. Під час обговорень пологівці ставили запитання міському голові, серед яких: що буде с земельними паями; якщо села не захочуть об’єднуватись в громаду; як вплине реформа на освітян; які повноваження буде мати перфект, старости… На всі ці та інші запитання пологівці отримали змістовні відповіді. Всі зустрічі закінчуються голосуванням. Майже абсолютна більшість пологівців, які брали участь у обговореннях, підтримала ініціативу міського голови щодо проведення на Пологівщині реформу децентралізації.

 Подібні зустрічі відбуватимуться й наступного тижня і триватимуть до 15 лютого, згідно затвердженого графіку.

 Що таке децентралізація?

Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.

Джерело: http://mradapology.gov.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут