Пологівцям на замітку: як безпечно купатися в ополонці на Водохреща

0
34

Купання на Водохреща – це не канон, а традиція зі своїми правилами. На Водохреща безліч людей приймають героїчне рішення про купання в ополонці. Але далеко не для всіх ця затія безпечна.IMG_5565
Так, люди віруючі стверджують: купання в ополонці на Водохреще для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Не будемо брати на себе сміливість заперечувати достовірність їх розповідей. Але підкреслимо, що в кожному з випадків чудесного зцілення є один нюанс: щира і глибока віра.

Подумай,  чи міцна твоя віра, щоб прикритися нею, як щитом під час купання в ополонці на Водохреще? Якщо ні, то перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохреще.

Нагадаємо, цього року на Водохреща у Пологах купання будуть на “Бублику”.


Правило перше для купання в ополонці на Водохреще: протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань.

Лікарі категорично забороняють купання в ополонці на Водохреще при наявності таких проблем зі здоров’ям:

– запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;

– серцево-судинні захворювання;

– епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;

– неврити, поліневрити;

– цукровий діабет, тиреотоксикоз;

– глаукома, кон’юнктивіт;

– туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

– нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

– виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

– венеричні захворювання.


Правило друге: для купання в ополонці на Хрещення потрібно правильно вибрати місце.

Водохресні свята для співробітників МНС – це чималий головний біль. Люди лізуть у воду, де хочуть. Результат буває дуже сумним.
Ідеальна ополонка для купання в ополонці на Водохреще – це:

– перевірене місце. Бажано – організоване, а не сільський ставок опівночі.

– глибина купелі не повинна перевишать 1,8 м.

– купіль повинна бути огороджена, щоб уникнути випадкового падіння у воду.


Правило третє для купання в ополонці на Водохреще: не забудь про обмундирування!

Тобі знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат, комплект сухого одягу.
Візьми з собою і яке-небудь взуття, щоб не йти по льоду босоніж – це далеко не кожній людині під силу. Але врахуй, що капці не повинні бути на гумовій підошві – вона ковзає.

Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же і плавати.

Після купання потрібно переодягтися в суху білизну.


Правило четверте для купання в ополонці на Водохреще: перед купанням злегка розігрійся, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахай руками, зроби декілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не пітним.


Правило п’яте для купання в ополонці на Водохреще: православна традиція передбачає триразове занурення в ополонку з головою. Але май на увазі, що купання в ополонці на Хрещення – це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ти побережешь свою голову, знаючи, що ходити з мокрим волоссям по морозу – не великий щастя!


Правило шосте для купання в ополонці на Водохреще: бережися ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають приплив нестримної радості, який провокує їх затриматися у воді хвилин на п’ять. Май на увазі, що цей напад радості – не благодать Божа, а наслідок складних хімічних реакцій, що протікають в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ти ризикуєш своїм здоров’ям.


Правило сьоме для купання в ополонці на Водохреще: зігрійся після купання! Розітрись рушником, швидко одягнися. І випий що-небудь гаряче: припасений заздалегідь чай, наприклад.


Правило восьме для купання в ополонці на Водохреще: ніякого спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити після – це трохи церковного кагору. Широко поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після вживання! Потім наступає зворотний ефект, який може призвести до переохолодження.


Правило дев’яте для купання в ополонці на Водохреще: довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає в тобі жах, подумай ще раз – чи варто?


Правило десяте для купання в ополонці на Водохреще: не заходь у воду без молитви. Нехай короткої («Отче наш», наприклад), хай своїми словами, але звернися в цей день до Бога зі словами, що йдуть з самого серця.

І перед тим, як зайти у воду, поговори з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохреща вона дійсно жива. Попроси її очистити тебе від старого, непотрібного і наповнити тебе світлом і чистотою!

А в тебе є досвід купання в ополонці на Водохреще? Поділися! І дай свою пораду початківцям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут