На старт! Увага! Об’єднання! У Пологівській РДА обговорювали реформу децентралізації (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1
36

У Пологах стартував процес обговорення ініціативи міського голови Юрія Коноваленка щодо добровільного об’єднання громад.IMG_8904

Як ми повідомляли у минулому випуску «Пологівських вістей», міський голова ініціював створення об’єднаної громади. На сесії міської ради депутати затвердили Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

З минулого тижня у Пологах триває процес обговорення. Міський голова разом з робочою групою, до якої увійшли депутати, працівники і члени виконкому міської ради, зустрічаються з пологівцями, пояснюють суть реформи, переваги і наслідки і, звичайно, шляхом голосування дізнаються, чи підтримують пологівці ініціативу об’єднання Поліг з селами в одну громаду. По суті питання це дуже важливе, адже від прийнятого рішення у подальшому залежатиме майбутнє міста, району.

Зустрічі проводять за затвердженим графіком.

Сьогодні, 30 січня, обговорення відбулося у залі засідань районної ради, серед присутніх були державні службовці, соцпрацівники.

Серед найбільших плюсів об’єднання територій Юрій Анатолійович назвав отримання додаткових коштів для території на розвиток. Держава гарантує об’єднаним громадам грошові субвенції на розвиток інфраструктури у перші три роки з моменту об’єднання. В подальшому громади мають ставати самостійними і фінансово спроможними. Крім того, для залучення коштів на територію з іноземних джерел також необхідно провести цю реформу.

У міській раді прорахували різні варіанти об’єднання територій. Якщо місто об’єднається з 10-ма сільськими радами, то доходи бюджету громади складуть 210 млн. грн. (з освітньою, медичною субвенціями і т.д.), а видатки складуть приблизно 150 млн. грн. Решту коштів можна буде витратити на розвиток, на інфраструктурні об’єкти (ремонт доріг, будинків, дитячі майданчики, водоводи і т.д.). Також на території об’єднаної громади залишатиметься більше податків, що також сприятиме фінансовій спроможності.

Як пояснив Юрій Анатолійович, ця реформа не повинна потягнути за собою скорочення людей, які працюють у державних установах, а в деяких службах можливе навіть збільшення чисельності працівників для обслуговування громадян (в інших районах така потреба виникла). Освіта, медицина (первинна ланка) і соцзахист перейдуть у підпорядкування міській раді. Доведеться створювати дві пожежні команди і муніципальну варту. У сільських радах замість голів будуть обрані старости. У міській раді буде не 26 депутатів, а 34, які представлятимуть інтереси і сіл в тому числі, але все це після виборів, які відбудуться в разі згоди усіх на об’єднання. Поки що це тільки обговорення.

Депутат районної ради Вадим Слісаренко поцікавився, як в разі об’єднання кошти розподілятимуться між територіями. Міський голова пояснив, що розподіл коштів залежатиме від депутатів і членів виконкому, де будуть представники усіх територій. Тож спільно й вирішуватимуть, куди в першу чергу і як розподілятимуть кошти.

Щодо об’єднання територій висловився голова райдержадміністрації Артур Крупський. Зокрема, він зазначив, що шляхом територіальної реформи, децентралізації вже пройшла не одна країна в Європі. Це вимога часу, треба йти шляхом розвитку.

Голова районної ради Олександр Покутній також підтримав виступаючих. Він сказав, що процес цей складний, але необхідний. У нашого району достатній потенціал для того, щоб нормально жити і розвиватися. Деякі села самостійно не виживуть. Шлях реформи вдасться пройти лише спільно.

Під час голосування більшість пологівців, які взяли участь в обговоренні, підтримала ініціативу міського голови про проведення реформи децентралізації.

Наталія Осипенко.

Фото Миколи Дрюченка.

 

1 коментар

  1. “В болтливости скрывается ложь, а ложь , как известно, мать всех пороков”. – Салтыков – Щедрин. Ах, как актуально!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут