Юні пологівці вирішували проблеми науково-пошукової роботи

3
18

IMG_488215 грудня в рамках роботи районного наукового товариства учнів «Магістр», яке діє другий рік на базі Пологівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів № 2, відбулася районна учнівська науково-практична конференція «Знахідки та проблеми науково-пошукової роботи учнів-членів районного наукового товариства учнів «Магістр».

Метою конференції було виявлення й підтримка інтелектуально обдарованої учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів Пологівського району, залучення її до дослідницької та експериментальної роботи, створення умов для реалізації творчої особистості в сучасному суспільстві.

Учасниками заходу стали 22 учні 6-11 класів з Пологівського колегіуму № 1, Пологівської СРШ І-ІІІ ст. № 2, Пологівської гімназії «Основа», Пологівського НВК, Вербівської ЗОШ І-ІІІ ст., Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., Семенівської ЗОШ І-ІІІ ст., Чубарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Новокарлівської ЗОШ І-ІІІ ст., Інженерненської ЗОШ І-ІІІ ст. та Пологівської ЗОШ І-ІІ ст. № 6.

Зі словами привітань та настановами звернулись до учасників П.В.Капітонов, начальник відділу освіти, молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації, І.М.Хижня, методист районного методичного кабінету та Б.М.Волощук, директор міської СРШ І-ІІІ ст. № 2.

Концертною програмою відкрила конференцію творча учнівська молодь Пологівської СРШ І-ІІІ ст. № 2: Катерина Плющакова, Андрій Верба, Анастасія Солодка, Валерія Перетятько, Маргарита Чуб та Даяна Макарович-Олійник.

Всі учасники конференції виявили бажання пройти психологічний міні-тренінг креативності, на якому індивідуально та групами, з нестандартним підходом, вирішували цікаві завдання, запропоновані І.В.Царенко, методистом психологічної служби районного методичного кабінету.

Діти з піднесеним настроєм розійшлися по аудиторіях для подальшої роботи у наукових відділеннях, де презентували свої дослідницькі роботи.

Найбільше учнівських виступів було в науковому відділені «Історії». Соціально-економічні процеси свого села в кінці 20-х на початку 30-х років та їхні наслідки досліджували дев’ятикласниця Чубарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ганна Пустовойтенко (вчитель Г.С.Прудивус) та одинадцятикласниця цієї ж школи Анастасія Коваленко, яка ознайомила з результатами своїх досліджень стосовно бойового шляху військових частин і формувань, які визволяли села Федорівської сільської ради під час Другої світової війни (вчитель Л.В.Фенько) .

Катерина Науменко, дев’ятикласниця Пологівської гімназії «Основа», презентувала свою роботу з теми «Пологівщина – маленький куточок великої трагедії» (вчитель Л.В.Маркітан); Анастасія Кіян, десятикласниця Пологівського колегіуму № 1, вивчала життєвий шлях ветерана-пологівця В.І. Тоцького (вчитель О.В.Цвяткова). Про таємниці Григорівської фортеці повідали десятикласниці Новокарлівської ЗОШ Тетяна Крамаренко та Інженерненської ЗОШ Аліна Немеш (вчитель Ю.І.Єфремов).

Не менше учасників було в науковому відділенні «Хімії та біології», де Яна Алієва та Катерина Плющакова, випускниці Пологівської СРШ № 2, презентували роботу щодо поширення амброзії полинолистної на території м. Пологи та її вплив на організм людини (вчитель Л.М. Сторчак); Олег  Черв’яков, учень 7 класу Пологівської гімназії «Основа», розповідав про роль грибів у житті людини (вчитель Н.В.Степура); Володимир Стасов, десятикласник Пологівського колегіуму № 1, досліджував вплив сім’ї на формування особистості (вчитель І.А.Дубова); Вадим Левченко, одинадцятикласник Пологівської СРШ № 2, вивчав вплив стресових факторів на організм рослин (вчитель Л.М.Сторчак).

У науковому відділенні «Екології та аграрних наук» Микола Мороко, одинадцятикласник Пологівської гімназії «Основа», презентував свою роботу з теми «Граніт науки» (вчителі Т.А.Хвостік, Ю.А.Матвієнко, С.В.Кіріченко), а Катерина Закарлюка, учениця 9 класу Григорівської ЗОШ І-ІІІ ст., знайомила присутніх з результатами дослідження радіаційного фону довкілля Пологівського району (вчитель Н.І.Сагань).

У науковому відділенні «Фізики і астрономії» наукове обґрунтування природи фокусів доводив Андрій Шептій, учень 9 класу Пологівської СРШ № 2 (вчитель М.М. Хоменко); експерименти, проведені за принципом дії двигуна Герца Квінке, демонстрував Антон Самарський, випускник Вербівської ЗОШ (вчитель Ю.І.Чепель).

Андрій Верба, випускник Пологівської СРШ № 2, став єдиним учасником наукового відділення «Технічні науки» (вчитель Ю.О.Сиваш). Юнак ознайомив з принципом дії та економічно обґрунтував доцільність застосування сонячної аерохвильової електростанції, макет якої представив під час виступу.

У науковому відділенні «Мовознавства» учениця 7 класу Вербівської ЗОШ Марія Сидорська ознайомила присутніх з власними дослідження про синонімічні та антонімічні багатства творів Марії Матіос (вчитель І.В.Сарана), а Олег Кошель, шестикласник Семенівської ЗОШ повідав таємниці англійських ідіом казки-абсурду Л. Керола «Аліса в країні чудес» (вчитель Є.С.Лихварь).

Ліричні виступи прозвучали у науковому відділенні «Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства». Календарно-обрядові пісні зимового циклу рідного краю презентувала Каріна Курілова, десятикласниця Пологівського НВК (вчитель І.І.Зуй), Анастасія Пругло, восьмикласниця Вербівської ЗОШ, знайомила з творчістю художника-земляка М.А. Лемішка (вчитель Г.І.Болохова).

В рамках роботи   районної учнівської науково-практична конференції було організовано виставку «Майбутнє України в дитячих ідеях», де учасники та гості мали змогу переглянути матеріалами науково-дослідницьких робіт, постери, макети, творчі поробки учнів Пологівської СРШ № 2, Григорівської ЗОШ.

За підсумками роботи районної учнівської науково-практичної конференції учасники заходу отримали сертифікати відділу освіти, молоді та спорту Пологівської райдержадміністрації.

Результатом роботи конференції стало створення альманаху тез науково-дослідницьких робіт учнів-членів районного наукового товариства учнів «Магістр».

І. Хижня, методист районного методичного кабінету.

 

3 КОМЕНТАРІ

 1. Очень жаль , что про детей не всегда думают и вспоминают. Во второй школе опять холодно. Уроки не сокращают. Дети болеют. Мало того, еще и забирают с уроков детей на новогодние репетиции. Директору, как обычно, важнее пляски, чем здоровье детей!!!!

  • відповідає вам учениця другої міської школи.
   у нашій школі є всі умови для комфортного навчання та розвитку кожного учня. кімнатна температура у школі відповідає нормам, за якими уроки не повинні скорочуватись. але також абсурдно буде припускати, що взимку термометр буде показувати ті цифри, що восени або на весні, бо зима є зима. єдиние рішення у тому, що вашій дитині холодно або вона хворіє – недостатньо теплий одяг та слабкий імунітет, який батьки мають підтримувати ще з дитинства.
   щодо підготовки до свят, так з уроків знімають лише тоді, коли це є можливим. і знімають тих, у кого нема проґалин з тих чи інших предметів. тим паче робиться це не так часто.
   і хочу вам нагадати, що друга міська школа є опoрною у нашому районі. висновок тут один: в цій школі кваліфіковані спеціалісти і хороші умови для навчання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут