В Україні за рік декомунізували майже тисячу міст і сіл. Інфографіка

0
8

i_57Станом на грудень 2016 року в Україні позбулися тоталітарних назв 51 493 об’єкти топоніміки в містах, селищах і селах. Це – вулиці, площі, сквери тощо. Про це на своєму сайті повідомляє Український інститут національної пам’яті.decomun-2016

Згідно з текстом, у країні демонтували 2389 пам’ятників і пам’ятних знаків, з них на честь Владіміра Лєніна – 1320.  “За рік, що минає, Верховна Рада України перейменувала 25 районів та 987 населених пунктів (з них 32 міста)”, – сказано в тексті.

“Люди обрали нові назви для 51493 вулиць та 987 міст і сіл, демонтовано 1320 “лєнінів” та ще 1069 тоталітарних ідолів”, – зазначили в УІНП.

Як повідомлялося, у Києві протягом 2014-2016 років перейменували понад 150 топонімів. Зокрема, в столиці з’явилися вулиці митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Мстислава Скрипника, Квітки Цісик, проспект Валерія Лобановського, Степана Бандери, бульвар Вацлава Гавела та провулки Євгена Гуцала, Василя Кука. Також було пререйменовано п’ять площ – Фрунзе тепер називається Петропавлівська, Дзержинського – Либідська, Дружби народів СРСР – Оболонська, Ленінградська – Дарницька та Анатолія Луначарського – Пантелеймона Куліша.

За даними УІНП, станом на кінець жовтня на підконтрольних українському урядові територіях залишилися не демонтованими близько 300 пам’ятників Владіміру Лєніну – більшість із яких розташовані на подвір’ях підприємств та установ. На окупованих територіях їх може залишатися ще близько 200. Проте точна кількість невідома.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут