Сесія міської ради: камінь спотикання – земля для церкви

7
15

Сьогодні, 9 грудня, відбулася 17 позачергова сесія Пологівської міської ради. Провела її секретар ради Людмила Сова. Загалом депутати розглянули і прийняли рішення з 51 питання порядку денного. Майже всі рішення міські депутати приймали одноголосно, крім одного…IMG_4756

Спочатку розглянули питання, які стосуються міських програм розвитку і благоустрою Поліг, утримання автомобільних доріг, фінансової підтримки міськводоканалу і «Житло-Сервісу», фінансового забезпечення дитячих садків міста та інші. В основному рішення приймали про внесення змін до цих програм про перерозподіл коштів: на дещо збільшили видатки, на дещо зменшили.

Зокрема, міськводоканалу виділили 55 тис. грн. (на метал для виготовлення кришок люків – 30 тис. грн., на шини для автомобіля ГАЗ-53) – 15 тис.грн., лічильник електроенергії – 10 тис.грн.). 50 тис. грн. перекинули з поточного ремонту аварійної ділянки каналізаційного трубопроводу на гідродинамічне очищення каналізації.

IMG_4752

На сесії був присутній директор міськводоканалу Олександр Кириленко. На прохання депутатів він зробив аналіз енергоефективності підприємства. Користуючись нагодою, Олександр Васильович звернувся до народних обранців з проханням придбати авто для прочищення каналізації, адже замовляти ці послуги в інших організаціях дуже дорого. Краще мати на місці хоч невелике авто зі спеціальним обладнанням.


Сміттєвозів поки що не буде, гроші повернуть в область


Два сміттєвози для «Житло-Сервісу» в цьому році не вдалося придбати, тому неосвоєні кошти субвенції з обласного бюджету (1 млн.710 тис. грн.) автоматично повернуться в область, а статутний капітал КУП «Житло-Сервіс» депутати зменшили на 190 тис.грн.

Чому так сталося? КУП «Житло-Сервіс» двічі оголошувало в системі Prozorro тендер на закупівлю двох сміттєвозів ручного завантаження. Проте договір на закупівлю так і не вдалося укласти, адже на торги заявився лише один учасник, а відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» для проведення торгів необхідно не менше двох учасників. На повторний тендер взагалі ніхто не з’явився.

Для освоєння коштів у цьому році планували провести закупівлю за переговорною процедурою, але учасник переговорів ТОВ «Трансспецтех» не може поставити сміттєвози в цьому році.


Церкві землю не передали


На сесії приймали рішення і по земельних питаннях. Усі, крім одного, підтримали. Каменем спотикання стало питання про передачу у постійне користування релігійній громаді Української Православної церкви при храмі на ім’я Покрови Пресвятої Богородиці земельної ділянки по вул. імені Героя України Сацького В.А., 11-м. Щойно депутати дійшли до розгляду цього питання, Валентина Шашко запропонувала перенести голосування на наступну сесію і запросити отця Олександра. Проте її не підтримали. У залі засідань почалося бурхливе обговорення. Начальник відділу з питань регулювання земельних відносин Пологівської міської ради Олена Турейська зазначила, що це питання суто формальне, його потрібно вирішити, щоб церква могла платити податок за землю, на якій стоїть. Проте думки депутатів розділилися. На сесії були присутні 21 депутат, 13 з них проголосували «за», 7 – утрималися, 1 – «проти» (результати поіменного голосування опубліковані на офіційному сайті Пологівської міської ради у розділі “Рішення ради”). Після голосування Лариса Стасова зауважила, що під час прийняття рішення треба керуватися не особистим ставленням до священнослужителя чи церкви, а вирішувати саме земельне питання в рамках чинного законодавства. До цього ж закликала і Людмила Шевлякова, говорячи, що земля має бути оформлена і за неї потрібно платити. Якщо рішення підготовлено правильно, то немає підстав відмовляти. Врешті-решт депутати домовилися повернутися до розгляду цього питання на наступній сесії. Євгеній Дояр запропонував спочатку все детально обговорити, а вже потім приступати до голосування.

Після закінчення сесії депутати продовжили гаряче обговорювати це питання. Чи вдасться їм дійти згоди? Про це дізнаємося вже на наступній сесії, яка відбудеться незабаром.

Наталія Осипенко.

Фото Миколи Дрюченка.

7 КОМЕНТАРІ

  1. Уважаемые депутаты! А если Бог есть, зачем портить отношения? А вообще то совсем не смешно. “Царь” был в Киеве и процесс стал не управляемый.

    • Им бесплатно подарили помещение теперь они хотят вместо аренды в 1 грн. в год!!! получить бесплатно и землю.

  2. А чем хуже пятидесятники, адвентисты, и другие свидетели? Они ведь арендуют, или покупают помещения, и участки для справления культовых действий по реальной стоимости. Бог один для всех!

    • Более того, Украина светское государство. Никаких оснований дарить забесплатно землю нет.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут