Бюджет району прийнято!

1
12

Минулого тижня відбулася сесія районної ради. Почали з приємного – поздоровили з врученням державної нагороди “Заслужений працівник сільського господарства України” керівника “Агро Ком 1990” В.В.Бандурова. Грамотами обласної ради з нагоди Дня працівників сільського господарства відзначені В.І.Бобир, директор ТОВ “Пологи Агро Плюс” та  М.О.Василенко, головний інженер ТОВ “Любокут”.

IMG_6069

Була ця сесія чи не найважливішою у році — приймався основний документ Пологівського району, бюджет 2017 року. Тому депутати засідали довго, обдумували кожну цифру, куди найраціональніше витрачати бюджетні кошти. Варто зазначити, що в наступному році районний бюджет направлений на розвиток, а не на проїдання, бо ж його перевиконання склало 30%. На придбання різного обладнання у бюджетні установи передбачено більше 2-х мільйонів гривень. Районних програм, які фінансуватимуться з районного бюджету, теж стало набагато більше, було 12, стало — 67.  Та і вільний залишок коштів районного бюджету на 1 січня 2017 року передбачається у сумі 8 млн. гривень.

На початку сесії виступив депутат районної ради В.В.Тимошенко та наголосив на тому, що контроль за витрачанням бюджетних коштів повинен бути більш ретельним. Депутат обурювався тим, що по багатьох школах Пологівського району завезли вугілля, від якого немає тепловіддачі, директори просто бояться звертатися з цією проблемою. У районі такого вугілля же лежить 470 тонн, це все гроші платників податків. До Василя Валерійовича з цією проблемою звернувся директор Інженерненської школи 19 грудня, вже наступного дня провели відповідну експертизу цього вугілля, яка підтвердила його низьку якість. Про це складено відповідний акт.

Також депутат наголосив на тому, що більшість шкіл району й досі опалюються котлами, встановленими ще в радянські часи, райдержадміністрація повинна в найкоротші терміні розробити відповідну програму з переходу шкіл району на сучасні та ефективні опалювальні котли.

Також наголошувалося, що кілька днів тому районним відділом освіти укладено угоди на закупівлю комп’ютерної техніки у пологівських постачальників на загальну суму 195 тисяч гривень. Депутат проаналізував ринок пропозицій продажу комп’ютерної техніки в Україні та встановив, що можна було обрати іншого постачальника, у якого ціна на аналогічну техніку значно нижча. Це дало б можливість зекономити майже 27500 гривень. Депутат звернувся до голови РДА А.Є.Крупського з проханням звернути увагу на ці випадки нераціонального витрачання бюджетних коштів та ретельно й об’єктивно розібратися з цим.

Своє обурення щодо роботи районної влади висловив депутат районної ради В.І.Колесников. Вячеслав Ігорович зауважив, що рік закінчується, а обіцяних шкільних автобусів так і немає. На це голова РДА А.Є.Крупський відповів, що обласна влада кілька днів тому виділила такий автобус Воскресенській (Чапаєвській) громаді. Артур Євгенович висловив сподівання, що у першому кварталі нового року автобуси все-таки виділять саме Пологам, до того ж, у районному бюджеті на це передбачено 800 тис. грн.

На цій сесії про стан злочинності у районі мав звітувати новопризначений начальник Пологівської поліції О.В.Смирнов, але саме з п’ятниці, коли проходила сесія, керівник поліції взяв відпустку, тому “віддуватися” довелося його заступникові Р.А.Севериненку. Руслан Анатолійович зачитав присутнім основні статистичні дані щодо стану злочинності.

Депутати прийняли кілька нових програм та внесли зміни до вже існуючих. У наступному році учні перших-четвертих класів, а також діти-пільговики продовжать харчуватися безкоштовно, виділено 3 млн. 537 тисяч 604 гривні. Вартість харчування кожної дитини на день складатиме 14 грн., 70 копійок, це лише обіди.

На цій сесії затвердили бюджет на 2017 рік по доходах у сумі 267 млн. 661 тис. 61 грн., видатках – 267 млн. 661 тис. 61 грн. Резервний фонд районного бюджету — 500 тис. грн. Районні програми профінансують на суму 25 млн. 262 тис. 624 грн.

 

Видатки:

 

Пологівська районна рада — 1 млн. 454 тис грн.

 

Освіта — 74 млн. 505 тис. 924 грн.

 

Фізкультура і спорт — 2 млн. 239 тис. грн.

 

Культура — 7 млн. 458 тис. 200 грн.

 

Охорона здоров’я — 42 млн. 550 тис. 800 грн. З цих коштів на Пологівську ЦРЛ витратять 23 млн. 797 тис. 300 грн., на Пологівську стоматологічну поліклініку — 4 млн.203 тис. 500грн, на Пологівський центр первинної медико-санітарної допомоги — 9 млн. 464 тис. 400 грн., на Пологівську залізничну лікарню — 5 млн. 85 тис. 600 грн.

 

Соцзахист населення — 116 млн. 162 тис.837 грн.

 

РЦСССДМ — 616 тис. 100 грн.

 

Також з районного бюджету виділено субвенцію міському та сільським бюджетам у сумі 19 млн. 36 тис. 500 грн., ці кошти підуть на міську та сільські освіту й культуру.

Відповідно до пояснювальної записки до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачається мінімальну заробітну плату з 1 січня 2017 року встановити у розмірі 3200 гривень.

Кілька разів на сесії зазначалося, що наступний рік буде дуже непростим. Хоч надходження до бюджету і збільшились, фінансове навантаження теж  значно зросте.

 

Ірина Лісова.

Фото Миколи Дрюченка.

 

1 коментар

  1. Слава Богу бюджет принимался не в 4 утра. Ну почему на стоматологическую поликлинику 4млн.200 тыс. гривен, а на жд больницу 5 млн. гривен и на всю культуру района 7.5 млн. гривен??? Неужели стоматологическая поликлиника самый нуждающийся объект в районе? Печально, но факт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут