Влада звернула увагу на медицину та культуру

0
1

Відбулася 13 позачергова сесія районної ради сьомого скликання. Прийняли рішення  лише з трьох питань, які стосувалися розподілення фінансів. Але й цього разу депутати засідали досить довго і прискіпливо розглядали кожну цифру.

Кілька днів тому до Пологівського району надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 900 тисяч гривень. Гроші зайвими не бувають, тому їх швиденько розподілили на найнагальніші проблеми. 40 тис грн. – на  виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт Пологівського РБК; 190 тис грн. – для придбання озвучувальної апаратури в Пологівський РБК; 186,5 тис. грн. –  на придбання автомобіля Sens з рівнем комплектації Lux та 116,8 тис.грн. –  на покупку 6 холодильників,  5 персональних комп’ютерів та їхнього периферійного обладнання  для Пологівського центру первинної медико-санітарної допомоги;  199 тис. грн. – для придбання двох стоматологічних установок для районної стоматполіклініки; 199,2 тис. грн.. – на придбання обладнання для клінічної лабораторії Пологівської ЦРЛ; 195 тис. грн. –  для придбання комп’ютерів для Семенівської ЗОШ та Пологівського НВК; 9,5 тис. грн. – для придбання ноутбука Аsus для Пологівської районної ради; 170 тис. грн. –  на реконструкцію свердловини №7 на воду у селі Федорівці (колишня Чубарівка).

На сесії внесли зміни до Програми соціальної підтримки малозабезпечених громадян. Довго вивчали питання виділення коштів в сумі 260,4 тисяч гривень на відшкодування витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом у 2015 році. Як пояснила О.А.Семененко, начальник УСЗН, у 2015 році із Придніпровською залізницею укладено договір на перевезення  пільгових категорій громадян, згідно із цим договором Пологівський район зобов’язаний погасити збитки, понесені Придніпровською залізницею через перевезення пільговиків у 2015 році. Борг не був погашений і залізниця подала до суду, у вересні суд зобов’язав сплатити з районного бюджету ці 260 тисяч гривень, доки  борг не виплатять  – закриті всі рахунки у казначействі. Тобто, доки Пологівський район не розрахується із боргом за перевезення пільгових категорій громадян, виплати не отримають всі соціально незахищені верстви населення. Депутати проголосували за виділення цих коштів на сплату боргу. Але за пільгові перевезення громадян на залізничному транспорті більше з районного бюджету сплачувати не будуть. По-перше, немає договору із залізницею щодо надання цих послуг,  по-друге, кошти на перевезення мають бути передбачені у державному бюджеті, а не місцевих.

Довго думали і сперечалися депутати чи виділяти 30 тисяч гривень з районного бюджету для придбання пально-мастильних матеріалів, які необхідні для цілодобового чергування поліції. Багато у присутніх накопичилось питань та претензій до роботи поліції, але, враховуючи підвищену криміногенну статистику в грудні та січні, гроші на бензин все ж виділили.

Прийняли на цій сесії  звернення від районної ради Президенту України П.О.Порошенку та прем’єр-міністру В.Б.Гройсману щодо виплати зарплати працівникам Пологівської РДА. Ініціатор цього звернення депутат районної ради В.І.Колесников.

Приємним моментом стало урочисте вручення сертифікатів депутатам райради В.Колеснікову, Т.Харь і В.Цихмистро про те, що вони підвищили кваліфікацію за дистанційним курсом навчання «Депутат місцевої ради: потреби громади – пріоритети – реалізація».

Ірина Лісова.

Фото Миколи Дрюченка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут