Український файлообмінник ЕХ.UA припинив роботу

0
7

1479313165_ex.uaБезкоштовний український ресурс обміну файлів EX.UA прийняв рішення про закриття. 

Про це йдеться на сторінці файлообмінника.

«За останній рік EX.UA довелося відчути на собі прямі погрози, шантаж (в т.ч. і на міждержавному рівні), DDOS атаки. Дані дії наражають на небезпеку особисту інформацію та особисті файли користувачів, які зберігаються на ресурсі», — йдеться у повідомленні.

На сайті сервісу також йдеться про те, що EX.UA працював в правовому полі і дотримувався авторських прав.

«Особистим прикладом ресурс показав, що країна здатна зіскочити з голки торрентів, і в рамках ринкових механізмів плавно рухатися до нормалізації правовідносин між користувачами, правовласниками і Інтернет-майданчиками. Частина з цих завдань виконано, частина — ні», — додають в сервісі.

Рішення про припинення роботи прийняте через останні законодавчі ініціативи в сфері «нібито боротьби з піратством несуть всі ознаки нецивілізованого лобізму. Новий закон, який знаходиться на підписанні у Президента, робить невигідним його дотримання: він буде діяти тільки проти тих, хто спробує йому слідувати. Він буде стимулювати нехтування авторськими правами. І тому він не вигідний. Вигоду отримають тільки іноземні компанії», — наголошується у повідомленні.

Як повідомив Громадському адвокат EX.UA, керуючий партнер Juscutum Артем Афян, мова йде про закон «Про кінематогрфію» авторства Миколи Княжицького.

Згідно цього закону, будь-яка особа може вимагати видалення контенту. І якщо цей контент вчасно не видаляється — сайт блокується.

«Наприклад, хтось надсилають скаргу на ваш сайт в п’ятницю ввечері. Протягом вихідних ви не реагуєте на це, але хостинг блокує все одно протягом двох днів ресурс», — сказав він.

За словами адвоката, цей закон діє не в інтересах українських сервісів.

«Набагато зручніше працювати поза доменом UA», — додав він.

Сервіс просить всіх користувачів вилучити файли зі своїх архівів на EX.UA до 30.11.2016.

Джерело: hromadske.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут