Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з діабетом, пологівці проходили обстеження на рівень цукру в крові

0
0

IMG_2297w

Тема цьогорічного Всесвітнього дня – «Не спускати очей з діабету»

Сьогодні  у Центрі реабілітації  інвалідів всі бажаючі пологівці пройшли обстеження на рівень цукру в крові. Як зазначила головний лікар Центру первинної медико-санітарноі допомоги А.М.Дуб на обстеження прийшло 52 людини, такого напливу навіть не очікували, минулого разу  звернулося всього 30 пологівців. Лікарі радіють тому, що у жодної людини, яка сьогодні прийшла на обстеження, не виявили підвищеного рівня цукру в крові.

Анна Михайлівна навела таку статистику, в Пологівському районі на обліку знаходиться 1029 осіб з цукровим діабетом, з них лише 62 людини мають вродженний діабет, інші  захворіли діабетом протягом життя.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Причиною цукрового діабету є недостатність або відсутність гормону інсуліну, внаслідок чого клітини майже не реагують на нього. Так як інсулін відповідає за засвоєння цукру, то через його поганий виробіток, вміст цукру в крові підвищений. Втім, інсулін відповідає не тільки за засвоєння цукру, а й за жировий і білковий обмін, тому у хворих на цукровий діабет розвивається  порушення обміну речовин. Ще однією з причин захворювання на цукровий діабет II-го типу можуть бути порушення функції підшлункової залози, прийом деяких ліків.

Ознаки та симптоми цукрового діабету

Хворі на цукровий діабет постійно відчувають спрагу, відзначають часте сечовипускання, яке може призвести до зневоднення організму, вони швидко втомлюються і відчувають занепад сил. Також сильне схуднення або набір ваги може бути ознакою цукрового діабету.

Діагностика цукрового діабету

Діагностика цукрового діабету найчастіше досить проста. Якщо у хворого є ознаки і явні симптоми захворювання, буває достатньо перевірити рівень цукру в крові. Але іноді це вимагає більш складних досліджень. Бувають випадки, коли високий вміст цукру викликане особливим порушенням – толерантністю до глюкози (організм її просто не засвоює, при цьому інші функції не порушені).

Якщо хворий на цукровий діабет ставиться до лікування серйозно, він може вести цілком нормальне життя. Якщо поставитися до цього без належної уваги, неминуче розвиток ускладнень при цукровому діабеті будь-якого типу.

Найпершими дзвіночками є отруєння продуктами розпаду ліпідів, кома, помутніння свідомості, непритомність. Потім з’являються пізні ускладнення при цукровому діабеті. Перш за все, страждають ноги, оскільки порушується кровообіг (ось чому так важливі фізичні вправи). З’являються пошкодження шкіри (виразки), які майже не гояться, є ризик ампутації.

Сильно страждають очі і нирки, можуть підключитися шлунково-кишковий тракт, серце, репродуктивні органи. Якщо хворі на цукровий діабет II-го типу не дотримуються розпорядження лікаря, вироблення інсуліну може припинитися зовсім, що призведе до необхідності додаванні ін’єкцій.

Часто причиною захворювання на цукровий діабет, є спадкова схильність. У таких випадках, як в іншому і взагалі, непогано б було приділити увагу профілактиці цукрового діабету.

Профілактика цукрового діабету

Більш схильні до цього захворювання люди з надмірною вагою, що ведуть малорухомий спосіб життя. Тому основна профілактика цукрового діабету – фізичні навантаження, достатня рухова активність, збалансоване харчування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут