Сьогодні – Казанської ікони Богородиці

0
2

ikona1Казанська ікона Божої Матері має дуже цікаву історію. Її було знайдено в ХVІ ст. маленькою дівчинкою Матроною на згарищі великої пожежі, яка знищила частину міста Казані, після того, як уві сні їй тричі з’явилася сама Богородиця і вказала місце, де була прихована ікона.

На місці знайдення ікони було побудовано Богородицький дівочий монастир, де згодом прийняли чернечий постриг Матрона разом зі своєю матір’ю.

З ікони було зроблено багато списків, а сама вона прославилася своєю чудотворністю − хворі одужували, сліпі отримували зір, вороги були переможені й вигнані. Найбільш відомі чудеса заступництва Божої Матері, пов’язані з подіями Смутного часу. Благословенні Казанською іконою ополченці на чолі з Кузьмою Мініним і князем Димитрієм Пожарським 4 листопада 1612 року у жорсткій боротьбі звільнили Москву від поляків.

День святкування Казанської ікони Божої Матері здавна вважається одним із головних жіночих свят, недарма ікона має назву “Казанська бабина заступниця”. Існує безліч обрядів і ритуалів, якими користувалися в старовину жінки. Від цього дня очікували приходу справжніх зимових холодів. На Казанську провітрювали погреби, щоб запаси продовольства не гнили і не закінчувалися.

Джерело: http://visnik-press.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут