Сесія райради:  питання – гострі, відповіді – оптимістичні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1
3

IMG_1816Минулого тижня відбулася 12 позачергова сесія районної ради сьомого скликання, яку цього разу відкрив та провів заступник голови районної ради І.О.Шевченко. Сесія почалася позитивно – нагороджували учасників обласної спартакіади, яка пройшла у Василівці наприкінці жовтня.

Потім перейшли до нагальних питань. Депутати заслухали звіт голови районної державної адміністрації А.Є.Крупського. Звіт на 32 сторінках, тому Артур Євгенович зупинився на основних цифрах та результатах своєї роботи. Звіт  звучав сухою чиновницькою мовою, дивлячись на реакцію присутніх, було зрозуміло, що більшість його не слухає, лише вичікує, коли закінчиться монотонне читання. Найцікавіше почалося опісля, депутати мали змогу задати питання, що їх хвилюють. А таких питань було чимало.

Яка доля спіткає навчально-виробничий комбінат?

Сьогодні цей навчальний заклад отримує ліцензію на надання відповідної професійної освіти. Думка департаменту освіти така: професійну освіту повинні надавати спеціалізовані заклади, наприклад, професійно-технічні училища.

Депутат районної ради В.В.Тимошенко наголосив на тому, що цей заклад потрібно врятувати, для цього “підключити” депутатів обласної та Верховної рад.

Які кадрові зміни очікують відділ освіти та молоді?

Зараз начальник відділу освіти знаходиться у відпустці, заяву на звільнення він вже написав. Після 17 листопада оголосять конкурс на заміщення цієї вакантної посади, буде проведений відповідний конкурс і за результатами конкурсу призначать іншу особу.

Депутат районної ради Вячеслав Колесников запитував, чи проведуть перевірку роботи відділу освіти і чи відповість  начальник цього відділу за свою діяльність? Як зазначив голова РДА, із 188 мільйонів гривень районного бюджету 67%  припадає на освіту, тому перевіряти буде що, після призначення на цю посаду нового керівника обов’язково  проведуть аудит освіти. Якщо порушення виявлять, винних покарають.

Василь Тимошенко припустив, що сьогоднішній начальник відділу освіти підготував собі тепленьке містечко у потужній міській школі №4 і запропонував, щоб до кадрової комісії, яка призначає людей на керівні посади в освіті, увійшли голови фракцій районної ради, аби це було прозоро та відкрито.

Чому аграрний Пологівський район на 20 місці по розвитку сільського господарства?

Як відповів А.Є.Крупський, у районі 77 тисяч гектарів землі, які знаходяться у сільських господарствах різних форм власності. Ці сільськогосподарські підприємства наповнюють бюджет району на 33%. Ми маємо 3 місце в області з валу зернової продукції. На сьогоднішній день Пологівський район знаходиться на 2 місці з реалізації сільськогосподарської продукції, на першому місці у Запорізькій області з надходження податків до районної казни, тому нам є чим пишатись. На 20 місце Пологівський район “тягне” відсутність тваринництва. Керівникам пологівських сільгосппідприємств тримати худобу та птицю не вигідно. Система звітності, яка зараз ведеться в Міністерстві економіки, морально застаріла, вона не досконала.

Коли до Поліг приїдуть обіцяні шкільні автобуси? Чи будуть оновлювати автопарк машин швидких допомог?

Всі знають, що у серпні депутати районної ради проголосували за виділення з районного бюджету 800 тисяч гривень на придбання двох автобусів. Ми потрапили у другий транш отримання цього автотранспорту. Буде проведено співфінансування з обласним бюджетом і вже найближчими днями у Пологівський район приїдуть два шкільних автобуси. Хоча шкільний автопарк на сьогоднішній день працює безперебійно.

Що стосується машин швидкої допомоги, які вручали нещодавно районам області, вже проведено кілька засідань у районній раді та райдержадміністрації і за наявності коштів придбаємо чотири одиниці медичного транспорту для Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Коли, нарешті,  відремонтують дороги до Гуляйполя та в Балочках ?

Незабаром у Пологівському районі розпочне працювати київська фірма, її робітники зроблять ямковий ремонт доріг району, також заплановано поточний ремонт на 60 мільйонів гривень, які будуть виділені з державного бюджету, від села Поліг до межі Гуляйпільського району.

У Балочках же найпроблемніші ділянки дороги повинні зробити вже в цьому році .

– Є розвиток і прогрес, це найголовніше. Недоліки теж є, і ми це розуміємо. Конструктивну критику приймаємо, неконструктивну – прийняти не можемо. Згоден з тим, що потрібно частіше заходити один до одного в кабінети та вирішувати проблеми разом, – зазначив голова райдержадміністрації.

На цій сесії депутати внесли зміни у деякі районні програми. Виділили кошти з районного бюджету на придбання трьох мікроскопів (5 тис. грн.), ремонт ліфтів акушерського корпусу  (179 тис. 500 грн.) в центральній районній лікарні, з бюджету Семенівської сільради виділено 20 тис грн. на медичні бланки та реактиви лабораторії ЦРЛ. Також з районного бюджету виділено 30 тис. грн. на покупку зуботехнічних бормашин у районну стоматологічну поліклініку. На районну культуру з райбюджету виділили 20 тис. грн., ці кошти підуть на придбання комп’ютерної техніки та комплектуючих до неї. На опалення центральної районної лікарні виділено 600 тисяч гривень, на придбання медикаментів 40 тисяч гривень.  На виплату заборгованості освітянам з районного бюджету – майже 651 тисячу гривень. Депутати своїм рішенням збільшили доходну та видаткову частину районного бюджету на 20 тисяч гривень, ці кошти надійдуть з бюджету Гуляйпільського району для пологового відділення Пологівської районної лікарні, оскільки з 1 листопада гуляйпільські породіллі їдуть народжувати до Поліг.

1 коментар

  1. Завжди до влади ішли всякими шляхами нечесні люди і багато НЕЛЮДІВ з вовчими апетитами.
    Тому й бюджет району завжди дірявий.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут