Що чекає випускників 2017-го року

0
2

Які підводні камені готує ЗНО-2017? Чи правда, що у випускників цього року менше можливостей, ніж минулого? Як не спізнитися з реєстрацією на тестування? Ці та багато інших запитань нервують випускників, їхніх батьків та вчителів. 

ZNO-2017-SHkilne-zhyttya-620x330

Кілька помилок у тестах ЗНО – й одинадцять років навчання на вітер. Через невдало складене ЗНО можна попрощатися із золотою медаллю. Чи взагалі втратити можливість вступити до університету цього року.

Нерви одинадцятикласників, їхніх батьків та вчителів на межі. Адже від результатів ЗНО залежатиме майбутнє цьогорічних випускників.

«Страшенно хвилювалася. Готувалася з репетитором, переглядала навчальні відео і навіть відеоблоги попередніх випускників, – розповідає минулорічна випускниця Ксенія Ніколаїнко. – Це лише здається, що часу вдосталь. Насправді ж підготуватися з кількох предметів за один рік не так-то просто. А ще постійно виникає купа організаційних запитань. Починаєш запитувати в інших: однокласники кажуть одне, вчителі – інше. А мама взагалі у паніці. А ще «незабутнє» запитання з історії №28. Скільки нервів воно нам попсувало! (Нагадаємо, 11 тисяч випускників підписали електронну петицію про визнання цього завдання некоректним. Тому що запитання щодо закону від 2015 року не могло бути у програмі ЗНО, затвердженій у 2014 році. Проте УЦОЯУ визнав його якісним – авт.)».

Які тести ЗНО можна та необхідно складати. Який досвід попередніх років узяти на озброєння. Чому кожному випускнику необхідний особистий електронний кабінет. Та як не залишитися без вищої освіти.

Без чого не обійтися

В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) уже визначилися, з яких предметів та коли проходитиме ЗНО-2017.

Кожен абітурієнт цього року зможе скласти ЗНО з 4 навчальних предметів. Обов’язкові для всіх тести з української мови та літератури, а також математики або історії України на вибір. Проте можна обрати і математику, й історію України, якщо випускнику потрібні сертифікати з обох цих предметів.

Особливість обов’язкових тестів – їхні результати зарахують як державну підсумкову атестацію (ДПА). Третій предмет, результати якого зарахують як ДПА, обирає сам випускник. Проте у ДПА необов’язково враховуватимуть усі завдання ЗНО. Так, оцінку з ДПА виставлятимуть лише за мову, не враховуючи завдання з літератури. Для історії України це буде розділ «Історія України ХХ – початку ХХІ століття». Із математики – теж певна частина завдань.

Також можна скласти ЗНО з фізики, хімії, біології, географії, російської, англійської, французької, німецької чи іспанської мови.

Увага! Якщо випускник не складе ЗНО з української мови та літератури, вступити до ВНЗ у 2017 році він не зможе. Його допустять до тестів із математики та історії України – ці результати зараховують у ДПА. А ось до інших тестів – ні.

Без реєстрації – нікуди

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання стартує 6 лютого. І триватиме трохи більше місяця – до 17 березня.

Для реєстрації на ЗНО абітурієнт має створити власний електронний кабінет. Для цього потрібно зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти і виконати необхідні інструкції у розділі «Реєстрація на ЗНО». Наразі для реєстрації ще зарано, тож цей розділ поки не працює.
Тут же буде зазначений пакет документів, необхідний для реєстрації на ЗНО.

У попередні роки це були: паспорт (в окремих випадках – свідоцтво про народження), реєстраційна картка (на сайті УЦОЯО), дві фотокартки 3*4, атестат про повну середню загальну освіту (якщо вже є). Також довідка про потребу в особливих умовах проходження, про зміну прізвища, для іноземців – завірені перекладені копії документів.

Зазвичай сформований пакет документів 11-класники надавали директору свого навчального закладу. Він згруповано надсилав документи до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Випускники попередніх років надсилали документи самостійно на адресу свого РЦОЯО. Також можна звертатися у пункти реєстрації. Їхній перелік на освітніх сайтах має з’явитися вже незабаром.

Реєструючись, абітурієнт також вказуватиме свою адресу проживання (або ту, де проживатиме під час проходження ЗНО). Завдяки цьому визначатиметься його місце проходження ЗНО. Де саме абітурієнт складатиме тести, він дізнається до 28 квітня. Інформація про це надійде в його електронний кабінет.

Теж в електронних кабінетах до 23 червня випускники дізнаються свої результати ЗНО. Ці дані одночасно передадуть і до шкіл.

Увага! Проходження ЗНО – безкоштовне. Платним є лише пробне тестування. Передбачається, що коштуватиме воно близько 120 гривень (Зареєструватися на нього можна буде у січні. Проходитиме – у перші суботи квітня).

Поцікавитись у ВНЗ

Важлива деталь: на вступ на одну і ту ж спеціальність у різних університетах можуть вимагати різні сертифікати ЗНО. Наприклад, в одному зі столичних вишів на напрямок «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» потрібні сертифікати з української мови та літератури, математики та іноземної мови. В іншому замість іноземної – фізика. Тож випускники попередніх років радять звертати увагу і на це.
Ще одна цьогорічна особливість – абітурієнти зможуть подавати у виші не більше 9 заяв та не більше ніж на
4 спеціальності. Це значно менше, ніж у попередні роки. Це зробили для того, аби випускники більш свідомо обирали майбутню професію. Принаймні так пояснили у Міністерстві освіти і науки.

Для прикладу, схеми подання можуть бути: 2 ВНЗ по 4 заяви, 4 ВНЗ по 2 заяви, 9 ВНЗ по 1 заяві. Але обирати 4 різні спеціальності у різних ВНЗ не можна. Загалом має бути не більше 4 спеціальностей. Проте це стосується державного замовлення. Якщо ж вступати на контракт, кількість заяв не обмежується.

У кожній заяві на вступ абітурієнт зазначатиме її пріоритетність. Змінити цю пріоритетність після заповнення буде неможливо (Детальніше про пріоритетність заяв до ВНЗ можна дізнатися на сайті «ЗНО-клуб» http://znoclub.com).

Увага! Ще одне цьогорічне нововведення. Для вступу до ВНЗ у 2017 році діятимуть сертифікати ЗНО як 2016, так 2017 року.

Календар випускника. Розклад ЗНО-2017

6 лютого – 17 березня – реєстрація на ЗНО

Основна сесія ЗНО:

23 травня – українська мова та література
25 травня – німецька, французька та іспанська мови
29 травня – англійська мова
31 травня – математика
2 червня – історія України
6 червня – російська мова
8 червня – біологія
12 червня – географія
14 червня – біологія
16 червня – хімія

Додаткова сесія ЗНО: 3-12 липня

Розклад вступної кампанії у 2017 році

29 червня – 25 липня, 18 година: реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків документів про освіту

17-26 липня: вступні конкурси у вищі навчальні заклади

21-26 липня: іспити у вищих навчальних закладах

15 серпня: останній строк зарахування до вищих навчальних закладів за кошти державного бюджету

18 серпня: останній строк зарахування до вищих навчальних закладів за кошти фізичних/юридичних осіб

28 серпня: останній строк зарахування абітурієнтів-пільговиків

 

Відповісти на всі запитання

Проблема в тому, що для вирішення власних непорозумінь учасники ЗНО часто звертаються до батьків, учителів, однокласників. Часто вони не можуть дати правильну відповідь або пораду. Саме тому існує гаряча лінія Українського центру оцінювання якості освіти.
Телефон гарячої лінії працює щодня, з 9-ї до 18-ї годин, а в п’ятницю – з 9-ї до 16:45. Номер: (044) 486-09-62.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут