Пологівці платять штрафи за свої згубні звички

1
32

548542_viewКоли приймали закони про заборону тютюнопаління у громадських місцях, появу у нетвереземо вигляді, скептики не вірили, що вони реально працюватимуть. Зрозуміло, процес дуже тривалий, проте є деякі результати боротьби з цими негативними явищами. Про них розповіла «Пологівським вістям» інспектор Пологівського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області Ольга Новікова:

З початку практичного етапу, а саме з 7 листопада, під час проведення оперативно-профілактичних заходів з метою стабілізації криміногенної ситуації на території Пологівського району працівники Пологівського відділу поліції під час патрулювання виявили 81 адміністративне правопорушення за кількома статями.

Зокрема, за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення 1 особа була притягнута до адміністративної відповідальності та понесла покарення у вигляді штрафу на 85 грн.

За розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у п’яному вигляді відповідати довелося 46 пологівцям, серед яких є і неповнолітні.

На вулиці ми часто зустрічаємо людей, які п’ють пиво у громадських місцях, навіть не підозрюючи, що за такі дії законом передбачена відповідальність. Щодня співробітники поліції складають безліч протоколів про адміністративні правопорушення, і часто такі протоколи пов’язані саме з розпиванням спиртних напоїв або перебуванням у громадському місці в нетверезому вигляді. Згідно зі ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволено відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, тягне за собою попередження або накладення штрафу. Якщо людина вперше скоює таке правопорушення, то на неї чекає штраф від 17 грн. до 85 грн. Після повторного вчинення злочину штраф уже вищий – від 51 грн. до 119 грн. Відповідно до чинного законодавства за це правопорушення до відповідальності притягуються особи віком від 16 років. Рішення за даним адміністративним правопорушенням щодо повнолітніх осіб виноситься керівництвом відділу поліції, а щодо неповнолітніх, то ці матеріали надсилаються для прийняття рішення до суду.

Було притягнуто до відповідальності і тих, хто палив у заборонених місцях, зокрема, таких виявлено 35 осіб, серед яких також є неповнолітні.

Співробітники поліції нагадують, що згубні звички шкодять не тільки здоров’ю, а й гаманцю, тож не варто палити у заборонених місцях і з’являтися п’яними на люди!

Де не можна курити відповідно до чинного законодавства України:

 У ліфтах і таксофонах;

у приміщеннях та на територіях закладів охорони здоров’я;

у приміщеннях та на територіях навчальних закладів;

на дитячих майданчиках;

у приміщеннях та на територіях спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

у під’їздах житлових будинків;

у підземних переходах;

у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Якщо немає спеціально відведених приміщень, заборонено палити:

в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

в приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

в приміщеннях гуртожитків;

в аеропортах та вокзалах.

Відповідальність за порушення: попередження або штраф від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів (51-170 грн.).

при повторному порушенні протягом року – штраф від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн.)

Вл.інф.

1 коментар

  1. цікаво а коли будуть перевіряти торгові точки чи дотримуються вони обмежень продажу вищевказаних товарів неповнолітнім.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут