Небесній сотні шана й молитви

1
3

21 листопада Україна втретє відзначила День Гідності і Свободи. Свято приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.IMG_2833День гідності і свободи є наступником свята Дня свободи, який із 2005 до 2011 року відзначався 22 листопада на честь Помаранчевої революції, а потім був скасований указом  тодішнього президента Віктора Януковича. Указ про святкування Дня Гідності і Свободи  підписаний президентом України Петром Порошенком 13 листопада 2014 року. Згідно з указом, свято встановлено “з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору”.

Цього дня біля пам’ятного знака Героям Небесної сотні зібралися й половці, щоб віддати шану полеглим за свободу, людську гідність. Розпочався мітинг виконанням гімну України. Ведучі заходу, що мав назву «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе!», нагадали присутнім події недавнього минулого, а саме, що 21 листопада 2013 року в Києві на Майдані Незалежності розпочалась масштабна акція протесту у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. У ніч на 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу “Беркут” почали силовий розгін людей, що  протестували на Майдані. В результаті розгону були травмовані 84 активісти, у тому числі 17 студентів. Після цього протести набули масового характеру і тривали до лютого 2014 року. Після масового розстрілу беззбройних людей в центрі столиці, в ніч з 22 на 23 лютого тодішній президент Віктор Янукович втік у Росію. За офіційними даними в ході Революції гідності загинули 106 людей, більше 2 тисяч отримали поранення.

Під звуки скорботної мелодії хвилиною мовчання  пологівці вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, бійців, полеглих у зоні проведення АТО.

Із закликом пам’ятати про всі ці події, бути гідними полеглих героїв та побажаннями мирного неба й благополуччя перед присутніми виступили перший заступник голови райдержадміністрації А.О.Клименко,  голова районної ради О.П.Покутній, міський голова Ю.А.Коноваленко.

Знову звучить гімн України, лягають квіти до підніжжя пам’ятника та пам’ятного знака, знову чути «Слава Україні!» і у відповідь вистраждане «Героям слава!».

Наш кор.

Фото Миколи Дрюченка.

1 коментар

  1. Керівники всі як один, колишні, та нинішні були та зостаються палкими прихильниками ідей Майдану 2013-2014 років, та великими шанувальниками його учасників, а свою роль в цих процесах цінять дуже високо, що видно з фото…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут