Найцікавіші факти про населені пункти України

0
13

В Україні близько 30 тис. населених пунктів. Із них статус міста має 1,5%. Натомість у містах мешкає 59% населення України.735560_1_w_590

Найбільше місто в Україні за площею та населенням – Київ, а найменше – Угнів (Сокальський р-н Львівської обл.).

Після того як Буча із селища міського типу стала містом, найбільшим селищем в Україні стала Ківшарівка (Куп’янський р-н Харківської обл.). Найбільше село в Україні – Костянтинівка (Мелітопольський р-н Запорізької області).

Цікаво, що населення 23% українських населенних пунктів не перевищує 100 жителів.

Найбільше населених пунктів – у Львівській області, найменше – у Чернівецькій. Серед районів – найбільше населених пунктів у Жовківському районі Львівської області, найменше – у Ренійському районі Одеської області.

 Тільки 47% населених пунктів в Україні мають унікальні назви. Решта мають назви, які принаймні один раз дублюються. Найпоширеніша назва населеного пукнту в Україні – Іванівка (таких 121). На другому місці Олександрівка (107) і на третьому – Михайлівка (106).

В областях лідери різні. Наприклад, у Вінницькій області це Тарасівка, у Донецькій – Шевченко, у Житомирській – Рудня, у Закарпатській – Новоселиця, у Запорізькій – Шевченко, у Івано-Франківській – Діброва, у Луганській – Степове, в Одеській – Петрівка, у Полтавській – Жовтневе, у Тернопільській – Новосілка, у Черкаській – Михайлівка, у Чернівецькій – Шишківці, у Чернігівській – Будище.

Середня довжина назви населеного пункту – 8,8 символів (із пробілами, апострофами, дефісами). Населений пункт із найкоротшою назвою – селище Яр (Мурованокуриловецький р-н Вінницької області). Населений пункт із найдовшою назвою – село Петропавлівська Борщагівка (Києво-Святошинський р-н Київської області). Назва складається із 25 літер.

Перші за абеткою в переліку населених пунктів – два села з назвою Абазівка (Зачепилівський р-н Харківської обл. і Полтавський р-н Полтавської обл.). Останніє за абеткою – смт Ящикове (Перевальський р-н Луганської обл.).

Найчастіше назва населеного пункту в Україні починається з букви “К” – понад 10%! Найрідше з букви “Ї” – усього 5: Їжівці, Їжаківка, Їздецьке, Ївженки, Їжицьки. Населених пунктів, що починається з літери “Є” – 53.

Дефіс є в майже 2% назв населених пунктів. Трохи більше 2% назв мають апостроф.

Майже 9% назв населених пунктів складається з двох окремих слів. Назва 5 населених пунктів складається з трьох слів. Це село з найекзотичнішою назвою – Сакко І Ванцетті (у Бахмуцькому районі Донецької області. – Gazeta.ua), а також Нова Калуга Друга, Верхній Токмак Другий, Верхній Токмак Перший, Криве Озеро Друге.

Немає жодного населеного пункту із буквою “ґ” у назві.

Джерело: http://gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут