Кому і як підвищать пенсії в результаті “осучаснення”

1
2

У наступному році крім індексації пенсій на 10,1% українців чекає “осучаснення”. Пенсії планують підвищити в середньому на 300 гривень п’ятьма мільйонам українців. Заступник голови Пенсійного фонду Микола Шамбір розповів, навіщо потрібно “осучаснення” і кого воно може торкнутися.

pesochnitsa-pensiya-911320-610x407

“Детально розповісти не можу, тому що рішення ще не прийнято. Але що таке осучаснення пенсій? Це і є, по суті, рішення тієї основної проблеми, коли пенсія новопризначена набагато вище пенсії старих пенсіонерів. Осучаснення передбачає підводити” старі пенсії “до нових. Яким чином це вийде зробити – відразу або поетапно – це питання ще обговорюється “, – розповів Микола Шамбір.

При цьому, як зазначив експерт, осучаснювати пенсії будуть за допомогою зміни показника середньої зарплати, який враховується при розрахунку пенсій.

“Якщо ми говоримо про те, що в рік у нас призначається близько 450-500 нових пенсій, то звичайно, всі ті, які були призначені до початку 2016 року, вже відстають від новопризначених пенсій. Якщо у нас 12 млн пенсіонерів, ви можете порахувати , скільки нам потрібно осучаснювати. Зрозуміло, що у кожного пенсіонера індивідуально. Зрозуміло, що якщо осучаснення буде робитися, то буде робитися по кожному пенсіонеру, в залежності від заробітної плати та стажу. Зрозуміло, що при осучаснення не всі отримають підвищення, тому що іноді за рахунок різних доплат пенсія виходить більше, ніж буде при осучаснення. Таке теж є “, – розповідає заступник голови Пенсійного фонду.

1 коментар

  1. На жаль поки зо одні розмови про осучаснення. Складається враження що ніхто не зацікавлений робити осучаснення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут