29 листопадаа 2016 Країна 698  1 

Кому і як підвищать пенсії в результаті “осучаснення”


У наступному році крім індексації пенсій на 10,1% українців чекає “осучаснення”. Пенсії планують підвищити в середньому на 300 гривень п’ятьма мільйонам українців. Заступник голови Пенсійного фонду Микола Шамбір розповів, навіщо потрібно “осучаснення” і кого воно може торкнутися.

pesochnitsa-pensiya-911320-610x407

“Детально розповісти не можу, тому що рішення ще не прийнято. Але що таке осучаснення пенсій? Це і є, по суті, рішення тієї основної проблеми, коли пенсія новопризначена набагато вище пенсії старих пенсіонерів. Осучаснення передбачає підводити” старі пенсії “до нових. Яким чином це вийде зробити – відразу або поетапно – це питання ще обговорюється “, – розповів Микола Шамбір.

При цьому, як зазначив експерт, осучаснювати пенсії будуть за допомогою зміни показника середньої зарплати, який враховується при розрахунку пенсій.

“Якщо ми говоримо про те, що в рік у нас призначається близько 450-500 нових пенсій, то звичайно, всі ті, які були призначені до початку 2016 року, вже відстають від новопризначених пенсій. Якщо у нас 12 млн пенсіонерів, ви можете порахувати , скільки нам потрібно осучаснювати. Зрозуміло, що у кожного пенсіонера індивідуально. Зрозуміло, що якщо осучаснення буде робитися, то буде робитися по кожному пенсіонеру, в залежності від заробітної плати та стажу. Зрозуміло, що при осучаснення не всі отримають підвищення, тому що іноді за рахунок різних доплат пенсія виходить більше, ніж буде при осучаснення. Таке теж є “, – розповідає заступник голови Пенсійного фонду.


  1. Ольга сказав:

    На жаль поки зо одні розмови про осучаснення. Складається враження що ніхто не зацікавлений робити осучаснення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.