Кабмін збільшив продуктові норми для українців

0
10

В Україні затверджені набори продуктів харчування, а також набори непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних і демографічних груп населення. Відповідна постанова Кабміну №780 від 11 жовтня опубліковано у понеділок, 7 листопада.

produkt_nabor

У документі зазначено, що збільшені обсяги споживання деяких продуктів харчування (крупи, м’ясо, фрукти), а також кількість окремих товарних позицій в наборах непродовольчих товарів (одяг, взуття) і скорочені терміни їх використання. Переглянуті набори предметів першої необхідності, санітарії та ліки, житлово-комунальних послуг і послуг зв’язку.

Наприклад, працездатне населення повинно харчуватися таким чином, щоб енергетична цінність харчового району становила не менше 2790,8 калорій. У список продуктів обов’язково повинні входити: хліб, крупи і бобові, а також овочі, фрукти і м’ясні продукти. У рік на людину має припадати не менше 95 кг картоплі, 101 кг хліба, 28 кг капусти, 9,1 кг цибулі, 60 кг свіжих фруктів і ягід, 24 кг цукру, 7,1 кг рослинної олії, 16 кг яловичини, 8 кг свинини, 7 кг свіжої риби, 60 кг молока і ще стільки ж кисломолочних продуктів.

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму з грудня 2016 року у 145 грн, Кабмін переглянув вміст продуктового кошика українців. Зміни раціону працездатних українців несуттєві. несуттєві. Але в новій редакції “годувальників” крім іншого, належить: чай (0,4 кг на рік), кава мелена (0,5 кг), сіль (3 кг) і лавровий лист (0,3 кг). Тобто 33 грама чаю в місяць, в перерахунку на пакетики – це приблизно 16 штук. Значить, чай можна собі дозволити пити через день.

Також повідомлялося, що за 10 днів жовтня яйця підскочили в ціні на третину. Ціни на цукор збільшилися на 0,4%, соняшникова олія – на 0,2%, молоко – 1,7%, на пшеничний хліб – на 0,5%, на житній – на 0,1%, курятину і яловичину – на 0,6%, на свинину знизилися – на 0,7%, гречку – на 1,2%, картопля – 1,3%, цибулю – 3%.

Нагадаємо, за перші п’ять днів після скасування держрегулювання соціальні продукти зросли в ціні на 20%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут