Депутатські пристрасті навколо закриття школи час припиняти (точка зору)

1
13

Тихо і спокійно жило село Балочки до одного моменту – перспективи закриття сільської школи. Весь спокій перекреслило рішення Кабінету Міністрів України про прининення фінансування навчальних закладів з наповнюваністю до 25 учнів. І закипіли пристрасті з телебаченням, пресою і громадськими слуханнями.254ac8002df4

Вчителі до 31 червня очікували попередження про скорочення і не йшли у тарифну відпустку, депутати «відшукували» кошти на фінансування, а вирішили долю школи ми, батьки 12-ти учнів з 19, що залишилися. Ми подали заяви до Чубарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів для того, щоб дітей перевести туди.

Здавалося, таке рішення суперечить здоровому глузду. Будь-хто скаже, краще ж, щоб діти нікуди не їздили, а вчилися у своїй школі, поруч з домом. Проте є одне «але». Варто лише поглянути на реалії. Відповідно до вимог МОН України у класах з наповнюваністю до 5 учнів організовується індивідуально-групове навчання з навантаженням 5 уроків на тиждень на 1 дитину у 1-4 класах, 8 уроків – у 5-9 класах і 12 годин – у 10-11 класах. В 1-4 класах школи навчалось по 2 учні на клас, тобто у дітей було лише 2 (!) уроки на день. А навчальні програми виконувати потрібно. От і виникає проблема: або вчителі повинні працювати понаднормово і безоплатно, або перевантаження учнів самостійною роботою і як результат – зниження якості і рівня знань учнів.

Ми прийняли рішення про переведення дітей до школи, де вони навчаються за нормальним навчальним навантаженням, хоча і виникла необхідність їхнього підвезення до іншої школи.

Побачивши безперспективність утримання школи з 8 учнями, депутати Пологівської районної ради прийняли рішення про її ліквідацію. От тут і почалися пристрасті із закриттям школи.

Виявилося, що рішення про ліквідацію закладу прийнято неправомірно. Неправильно голоси підрахували. А деякі зацікавлені активні громадяни почали інформувати депутатів про те, що нібито майно школи розкрадається, права працівників грубо порушуються. Суд прийняв рішення про призупинення ліквідації школи. І тепер ходять працівники школи до навчального закладу, в якому немає учнів. Держава платить їм зарплату. З 10 вчителів 3 знайшли роботу в інших навчальних закладах і продовжують педагогічну діяльність. А судові засідання все не припиняються, депутати райради борються за народ, хоча з вчителів, які залишилися, працевлаштування потребують лише двоє, інші є пенсіонерами. Дивують також публікації в пресі, в яких подаються неправдиві факти про школу (газета «Пенсіонер Запоріжжя»). Де здоровий глузд деяких депутатів? Навчання учнів у школі вже не відновити, учнів не повернеш. Що це? Депутатські амбіції, піар заради майбутніх виборів? Чому й досі діти, працівники школи і батьки є заручниками депутатських ігор і пристрастей? Краще б замість розбірок, хто більше піклується про громадян, спрямували б свої сили та енергію на ремонт доріг та придбання автобусів для підвезення учнів до іншого навчального закладу.

На жаль, життя і досвід показують, що учнів у селах не більшає, молодь їде працювати до міста. Доля Балочкинської школи чекає ще не одну школу району. Такі реалії і від них нікуди не подінешся. Проте наші діти і ми задоволені навчанням у повнокомплектній школі. Ми теж боялися змін, а тепер знаємо, що у наших дітей є майбутнє. Вони отримають нормальну освіту. Шкода тільки, що дехто заради якихось амбіцій ладен на будь-які кроки, навіть якщо вони суперечать здоровому глузду. Стільки бруду вилилося останнім часом навкруги теми закриття нашої школи. Час ці чвари припиняти. Крапка неповернення вже поставлена.

За дорученням батьків Світлана Півненко, с.Балочки.

1 коментар

  1. Велика подяка Автору, не тільки за материнську турботу про дітей, а і принципову громадянську позицію. Не знаю (та чому не знаю?, знаю) якими інстинктами керувались “захисники” галявини у “джунглях” ( на превеликий жаль дуже багато сіл нашої держави можна назватити таким словом) але дякуючи, насамперед, чесним і небайдужим людям, дітям села Балочки не уготована доля “Мауглі”. Їм ще жити і відбудовувати нашу державу, всупереч бажанням псевдопатріотів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут