Депутатське звернення щодо виплати заробітної плати працівникам Пологівської РДА (основні тези)

1
11

З 1 травня 2016 року постановою Кабінету міністрів України від 06 квітня 2016 р. № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» державним службовцям підвищено посадові оклади і надбавки за ранг. Відповідно до запропонованої схеми, посадові оклади державних службовців були підвищені та, наразі, становлять: від 1723 грн. на посаді спеціаліста в районі до 8615 грн. на посаді голови районної державної адміністрації.

Вказаною постановою, зокрема, були підвищені заробітні плати чиновників Пологівської районної державної адміністрації Запорізької області.

Разом з цим, Кабінет Міністрів України у вказаній постанові не передбачив джерел фінансування підвищення заробітної плати для державних службовців та можливість виділення додаткових коштів на заробітну плату у зв’язку з підвищенням посадових окладів. Уряд не передбачив можливості виділення субвенцій з державного бюджету України місцевим бюджетам з метою компенсації різниці між заробітною платою чиновників, закладеною у місцевих бюджетах, та запровадженим Кабміном підвищенням.

Всі витрати на виплату підвищеної заробітної плати чиновникам, в тому числі державним службовцям місцевих адміністрацій, лягли на місцеві бюджети.

Таким чином, органи місцевого самоврядування, в тому числі і Пологівська районна рада Запорізької області, опинилися у ситуації, коли Кабінет Міністрів України встановлює розміри посадових окладів і надбавок для державних службовців, а місцевий бюджет просто не має грошових коштів для їхньої виплати. Фактично Кабмін диктує розмір витрат, які повинні нести місцеві бюджети, достовірно знаючи, що достатніх ресурсів для понесення таких витрат вони не мають.

Зокрема, Пологівською районною державною адміністрацією кошти, призначені для виплати заробітної плати її співробітникам протягом року, практично були витрачені за півроку, у зв’язку з чим Пологівська РДА звернулася до Пологівської районної ради з вимогою виділити додаткові грошові кошти для виплати заробітних плат.

За останні місяці Пологівська районна рада понесла значні додаткові витрати на оплату праці державних службовців Пологівської РДА: у сумі 495337 грн. на погашення кредиторської заборгованості із заробітної плати з нарахуваннями, в тому числі, по розпорядниках:

  • райдержадміністрація – 200766 грн. (в тому числі апарат райдержадміністрації 143205 грн., відділи райдержадміністрації 57561 грн.);
  • управління фінансів райдержадміністрації – 94045 грн.;
  • Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації 43704 грн.;
  • Управління соціального захисту населення райдержадміністрації 156822 грн.

Зазначені суми взагалі не були передбачені місцевим бюджетом, районна рада була

змушена вносити зміни до районного бюджету. На виплату заробітної плати працівникам Пологівської РДА були спрямовані гроші, які повинні бути витрачені на інші цілі.

Проте, навіть надаючи пріоритетне значення саме виплатам заробітної платні працівникам, з такими окладами та надбавками місцевий бюджет вже не має ресурсів для оплати праці держслужбовців у встановленому Кабміном розмірі. Вже зараз над державними службовцями нависла загроза затримки і невиплати заробітної плати, через що буде порушено низку конституційних принципів, на яких будується політика нашої держави.

Як відповідальний за благополуччя народу, Кабінет міністрів України мав би передбачити такий розвиток подій – дефіцит коштів, а згодою і дефіцит працівників, оскільки держслужбовці не будуть працювати безкоштовно, особливо спеціалісти у своїй галузі.

Прийняття постанови Кабінету міністрів України від 06 квітня 2016 р. № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» є популістським рішенням, яке спрямоване нібито на забезпечення прав та поліпшення умов життя народу, а насправді тягне за собою такі наслідки, за яких умови фактично погіршуються. Виною цьому є неузгодження Кабміном з місцевими радами фінансових питань та замість децентралізації – перекладення основного фінансового навантаження на плечі саме місцевих рад.

Вже зараз серед державних службовці все більш поширеними стають протестні настрої. Підвищення зарплат держслужбовців замість підвищення їхнього добробуту мало зворотній ефект, внаслідок чого наростає соціальна напруга, коли громадяни, які не можуть прогодувати свої сім’ї, готові на майдані у Києві відстоювати свої права.

Ця проблема може бути вирішена шляхом надання субвенцій та трансфертів з державного бюджету України місцевим бюджетам з метою компенсації різниці між заробітною платою чиновників, закладеною у місцевих бюджетах, та запровадженим Кабміном підвищенням.

Згідно з частиною 3 статті 66 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у разі коли вичерпано можливості збалансування місцевих бюджетів і при цьому не забезпечується покриття видатків, необхідних для здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм законом повноважень та забезпечення населення послугами не нижче рівня мінімальних соціальних потреб, держава забезпечує збалансування місцевих бюджетів шляхом передачі необхідних коштів до відповідних місцевих бюджетів у вигляді дотацій та субвенцій відповідно до закону.

ПРОШУ:

  • Підтримати даний депутатський запит.
  • Направити Президенту України Порошенко П.О. та Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б. звернення з клопотанням:
  • виділити Пологівській районній раді Запорізької області субвенцію на виплату державним службовцям заробітної плати, розмір якої було підвищено відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 06 квітня 2016 р. № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році»;
  • з метою збалансування місцевих бюджетів закласти у державний бюджет України на 2017 рік субвенцію на виплату державним службовцям заробітної плати, розмір якої було підвищено відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 06 квітня 2016 р. № 292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році»;
  • при вирішенні питань, які матимуть наслідком збільшення фінансового навантаження на місцеві бюджети, враховувати інтереси та можливості місцевих рад, а також обсяг закладених у місцевий бюджет грошових коштів.

Депутат  Пологівської районної ради Вячеслав Колесников.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут